Wybrana

Czy twórczość Marka Stelara jest Wam znana? Czy wśród jego książek znajdzie się tytuł, który jest Waszym ulubionym? Bardzo lubię pióro autora, sięgając po jego książki, wiem, że się nie zawiodę a tym samym czas, jaki spędzę na lekturze, nie będzie stracony. Najnowsza powieść "Wybrana" również mnie nie zawiodła i myślę, że będzie to jedna z najlepszych książek autora.

Kiedy jest ten moment, w którym tracisz kontrolę nad swoim życiem i ziszcza się najczarniejszy scenariusz?

Iwona Banach jest szefem zespołu realizującego zatrzymania osób. Podczas jednej z takich akcji ginie jej kolega, a ona sama zabija napastnika. Iwona zostaje obarczona odpowiedzialnością za nieudaną akcji i dyscyplinarnie zwolniona ze służby. Na domiar złego w jej życiu prywatnym również nie dzieje się dobrze. Jej wieloletni partner niespodziewanie wyjeżdża, pozostawiając Iwonę bez żadnych wyjaśnień.
Wszystkie te wydarzenia sprawiły, że Iwona straciła panowanie nad własnym życiem. Pozostawiona sama sobie, bez pracy i perspektyw na życie była policjantka, staje się łakomym kąskiem dla ludzi z półświatka. Kiedy dostaje nietypową propozycję od tajemniczego mężczyzny, skuszona dużym wynagrodzeniem nie zastanawia się nawet przez chwilę.
Jak nisko trzeba upaść, żeby móc się odrodzić jako człowiek? Ile można dać siebie, kiedy nie ma się już niczego?

"Wybrana" to pierwszy tom świetnie zapowiadającej się serii o komisarz Iwonie Banach. Jak to bywa w przypadku książek autora, tak i tym razem dałam się wciągnąć w intrygującą historię, która od pierwszych stron trzymała mnie w niesamowitym napięciu.
Tym razem autor postawił na mocną i bardzo charyzmatyczną bohaterkę, która swoją postawą i podejściem do wykonywanych zadań, zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
"Wybrana" to mroczny kryminał o nieszablonowej fabule, w którym akcja niemal od początku trzyma czytelnika w napięciu, a każdy kolejny rozdział tylko potęguje nasze emocje. To naprawdę świetna powieść z domieszką sensacji, którą czyta się błyskawicznie. Ci z Was, którzy znają twórczość autora, wiedzą, że jego książki czyta się niemal jednym tchem i tak było również tym razem. Książkę czytało mi się wyśmienicie, a im bliżej byłam końca, tym trudniej było mi oderwać się od lektury. Zakończenie zaskakuje, ale nie daje nam odpowiedzi na wszystkie pytania, więc nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na kolejny tom serii. Polecam!

Informacje dodatkowe o Wybrana:

Kup książkę Wybrana

Niewiadoma
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Niewiadoma

Niektórzy nie cofną się przed niczym, żeby chronić siebie i swoich bliskich. Szczecin, czerwiec 2016 roku. W gabinecie psychoterapeutki Mileny Korcz zjawia...

Sedno
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Sedno

Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień. Odważysz się? Nocna podróż pociągiem jest dla znanego i cenionego architekta niczym droga na...