Wybrana

"Wybrana" Marka Stelara to bardzo obrazowa, wręcz filmowa historia. Bardzo dobra historia👍, układająca się w wyraźne obrazy z dynamiczną akcją i dwójką intrygujących, ciekawych indywiduów.

Nowa seria, nowa bohaterka, którą kupiłam właściwie od początku.

Komisarz Iwona Banach to silna osobowość, ale żeby nie było tak dobrze to autor mocno ją doświadcza, kopie po tym twardym tyłku i czytelnik zastanawia się, gdzie kończą się tego granice, bo Iwona wciąż unosi się na powierzchni.

Życie osobiste i zawodowe Iwony to pasmo niekończących się nieszczęść. Pani policjant traci małego synka, a niedługo później znika jej wieloletni partner.

W wyniku policyjnej akcji zatrzymania ginie jej partner, a ona sama zabija napastnika. Szokiem jest to, że po wielu latach sumiennie wykonywanej pracy Iwona zostaje dyscyplinarnie zwolniona i nikt się za nią nie ogląda.

Wydaje się, że sięgnęła dna, kiedy zostaje zwerbowana przez headhuntera.

Jej predyspozycje i wysoki poziom wkurzenia na policję, czyni ją doskonałą kandydatką dla grup przestępczych i mafijnych organizacji. Czy Iwona podejmie to ryzyko, czy sumienie dobrego gliniarza pozwoli jej na to, by wkręcić się w tę niebezpieczną grę, a może kryje się za tym coś jeszcze?

Autor sprytnie to rozegrał i przez chwilę miałam wątpliwości, czy Iwonie całkowicie nie odbiło? Z rozdziału na rozdział robi się coraz ciekawiej. Nie przewidziałam jednak, że autor wciągnie mnie w tak brudny świat, który przeraża bezwzględnością i wyrafinowanym okrucieństwem. A nie trzeba brutalnych opisów, bo wyobraźnia sama maluje koszmarne obrazy.

W świecie grubego hajsu i pokręconych umysłów najkoszmarniejszy koszmar może stać się rzeczywistością. Chęć łatwego zarobku może popchnąć na drogę bez powrotu.

Kolejną ciekawą postacią jest "Kura", partner Iwony w "nowym" biznesie.

Postać niejednoznaczna, potrafi wzbudzić w czytelniku jakąś sympatię, przynajmniej w niektórych momentach. Nie wiesz, czy go lubić, czy mu współczuć, czy nienawidzieć.

Relacja pomiędzy Iwoną i "Kurą" jest specyficzna, a cierpki humor rozluźnia nieco atmosferę napięcia, grozy i niewiadomej.

To historia nie o zbrodni, nie o świecie przestępczym, jego brudach i niewyobrażalnym źle, ale o ludziach, którzy bywają nieprzewidywalni, niejednoznaczni i wielowymiarowi.

Nie przewidzisz, jakie w danym momencie podejmą decyzję, niektóre mogą mocno zaskoczyć.

Historia jest angażująca, wywołuje bezdechy i chęć obgryzania paznokci oraz wzmożoną ciekawość, co dalej? Jestem ciekawa, jaki pomysł na Iwonę ma autor w kontynuacji serii.

Dobra! Polecam!

Zobacz opinie o książce Wybrana

Kup książkę Wybrana

Góra kłopotów
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Góra kłopotów

GDYBY MISIEK WIEDZIAŁ CO GO CZEKA W NADCHODZĄCE ŚWIĘTA, NAJPRAWDOPODOBNIEJ WŁAŚNIE WYJEŻDŻAŁBY ZE ŚWIERADOWA W DOWOLNIE OBRANYM KIERUNKU, BYLE NIE W...

Rykoszet
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Rykoszet

Szczecin, rok 2010. Robert Krugły, oficer Komendy Wojewódzkiej Policji, oraz prokurator Mateusz Michalczyk próbują wyjaśnić sprawę dwóch niemal identycznych...