Wypożyczalnia Świętych Mikołajów

Był taki czas, kiedy zaczytywałam się w powieściach Agaty Przybyłek. Kończyłam jedną książkę i zaraz zabierałam się za kolejną. Bardzo lubię jej pióro, jest lekkie i przyjemne, a powieści, które pisze zawsze wywołują uśmiech na mej twarzy. „Wypożyczalnia Świętych Mikołajów” to powieść, na kartach której poznajemy kilku bohaterów, których dzieli bardzo wiele, ale łączy ich jedno – każdy z nich przygotowuje się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Grzegorz to pracoholik, który cały swój czas poświęca na rozwój firmy, która w tym świątecznym okresie przynosi ogromne zyski.

Magda jest pracownicą Grzegorza i jednocześnie jego bratową. Po rozwodzie z mężem samotnie wychowuję synka. W tym roku po raz pierwszy spędzą święta sami i Magda chce zrobić wszystko, by dla Kajtka ten czas był wyjątkowy.

Justyna jest singielką i myśl o kolejnych świętach spędzonych z przekomarzającymi się rodzicami nie napawa jej optymizmem.

Amanda i Tomek po raz ostatni spędzą święta osobno, bowiem właśnie przygotowują się do magicznego zimowego ślubu.

Opowiadania nie są moją mocną stroną, z reguły nie sięgam po taką formę powieści. Historie, które oddała w nasze ręce Agata Przybyłek czytało mi się dobrze, krótkie rozdziały sprawiły, że książkę przeczytałam w jeden wieczór. Choć nie zapalałam wielką miłością do bohaterów, to jednak problemy, z jakimi musieli się zmagać trochę mnie wzruszyły. Ich kreacja zasługuje na szczególną uwagę, mają swoje problemy, wady i zalety, są tak bardzo realni.

„Wypożyczalnia Świętych Mikołajów” to powieść o relacjach międzyludzkich, o trudnych rozstaniach, dawaniu drugiej szansy. Historie smutne, ale i wywołujące uśmiech na twarzy, jedne skłaniają do refleksji inne ogrzewają nasze serce. Niewątpliwie Agata Przybyłek umie wyczarować w swoich powieściach świąteczny nastrój, który także przy okazji tej książki da się wyczuć. Choć historie bohaterów nie zrobiły na mnie większego wrażenia, to jestem ciekawa dalszych ich losów i z przyjemnością sięgnę po kontynuację.

Informacje dodatkowe o Wypożyczalnia Świętych Mikołajów:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce Wypożyczalnia Świętych Mikołajów

Kup książkę Wypożyczalnia Świętych Mikołajów

Grzechu warta
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Grzechu warta

Agata, córka Iwonki – bohaterki znanej z „Nie zmienił się tylko blond” i wnuczka Haliny z książki „Nieszczęścia chodzą stadami”...

Wierność jest trudna
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Wierność jest trudna

Zwariowana komedia rodzinnych nieporozumień pióra bestsellerowej autorki. Agata Przybyłek lekko i z humorem opowie Wam o tym, że wierność nie zawsze...