Wyspa

"Żaden człowiek nie jest samotną wyspą..."

Wprowadzenie, które zafundował nam Lincoln - główny bohater - jest brutalne. To, jak traktowali go w Osney (szkole) było brutalne. Ale mino tych brutalności książkę czyta się naprawdę przyjemnie.

Pomysł na fabułę jest ciekawy. Ale w gruncie rzeczy trochę się tego rozwinięcia można było spodziewać. A na pewno domyślać, już nawet od początku. Jednak nie umjuje to książce, przynajmniej dla mnie.
Akcja nie jest bardzo dynamiczna. Autorka w niektórych momentach chyba próbowała taką stworzyć, ale ja jej nie czułam. Plot twist jedne jest - dobry, ale nie fenomenalny.
Mały tip - watrto czytać uważnie bo wszystko jest ze sobą powiązane.
Świat wykreowany był nieźle. Nie można było na przykład poczuć zimnego klimatu Anglii, ale to nie literatura piękna, nie?

Fajnie w tej książce widać skutki prześladowań. I to, jak łatwo samym mozna stać się prześladowcą.

W trakcie rozwijania się fabuły i akcji główny bohater się zmienia. Pod koniec, a bardziej na końcu przyznaje się do błędów, co jest świetne. Tylko, zastanawiam się, czy wszyscy szesnastolatkowie by tak postąpili?

Postać Lincolna była wykreowana świetnie. Czytanie jego przemyśleń było niesamowitym doznaniem, aż chciałabym go spotkać i z nim porozmawiać. A porównania i rozmowy, które dokonuje na temat dzieł Shakespearea? Rewelacja.

Ale niestety inni bohaterowie, no i niestety troche i Lincoln, są przerysowani. Osiłek, nerd, gamoń, emo... No ok, są takie typowe "gwiazdy" czy "nerdzi", ale chyba nie z takich ludzi składa się cała cywilizacja. Ludzi takich "typowych" jest niewiele.

A po za tym, człowiek może być "osiłkiem", super przystojnym facetem i być inteligentnie porażający, no nie? Przecież nie wszyscy "nerdzi" to chuderlacy.

Informacje dodatkowe o Wyspa:

Kup książkę Wyspa

DOGS
M.A. Bennett0
Okładka ksiązki - DOGS

DOGS M.A. Bennett to znakomita, druga część cyklu zapoczątkowanego przez poruszający thriller dla młodzieży - STAGS. Akcja powieści DOGS M.A. Bennet rozpoczyna...

STAGS
M.A. Bennett0
Okładka ksiązki - STAGS

Thriller psychologiczny dla młodzieży, rozgrywający się w elitarnej szkole Saint Aidan the Great School [STAGS]. Nastoletnia Greer, która dostała...