Z nienawiści do kobiet

***RECENZJA***
Wszędzie i wciąż głośno o koronawirusie. Dzięki Empikowi zaczęłam słuchać audiobooków. Podczas spacerów z Synem (teraz już tylko w granicach swojego placu), podczas gotowania, sprzątania czy prasowania. Pierwszą z audiobookowych lektur była książka niezawodnej Justyny Kopińskiej - "Z nienawiści do kobiet".
Zaczęło się słabo, bo reportażem o Violetcie Villas, która raczej nie jest moją wielką idolką. Potem było już tylko lepiej. Rozdziały o księdzu pedofilu chyba najbardziej mną wstrząsnęły. Niewiele gorszy był reportaż o wojskowej. Niestety, ten o ostatnim klesmerze uważam za jeden z mniej interesujących. Nie mówię, że był słaby, ale po prostu, nie dla mnie.
Justyna Kopińska pisze w taki sposób, że chcesz czytać i poznawać te historie dalej. Mimo ich brutalności, przepełnienia złem i grozą, czytasz lub słuchasz i nie możesz przestać. Krystyna Czubówna nadała temu dodatkowy kształt i otoczkę.

Justyna Kopińska daje człowiekowi do myślenia. Trudne historie, które często mrożą krew w żyłach potrafi przekazać w bardzo prosty, czytelny ale niewulgarny sposób. Uwielbiam jej lekkie pióro, co w przypadku reportaży jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Reporterzy zazwyczaj piszą górnolotnym słownictwem kierując tym samym swoje teksty do osób z jakimś wykształceniem. Sama jestem po filologii polskiej, ale nie lubię ciężkich i trudnych tekstów, które przytłaczają swoim językiem. A Kopińska pisze dobrze, lekko i dla każdego, jeśli chodzi o zrozumienie jej tekstów.
Gorąco polecam aplikacje Empik Go, zwłaszcza, kiedy można przez 60 dni za darmo słuchać i czytać!

Informacje dodatkowe o Z nienawiści do kobiet:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2018-03-05
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Katarzyna Drapacz

Zobacz opinie o książce Z nienawiści do kobiet

Kup książkę Z nienawiści do kobiet

Współczesna wojna
Justyna Kopińska0
Okładka ksiązki - Współczesna wojna

Książka jednej z najczęściej nagradzanych polskich dziennikarek ,,Współczesną wojnę" rozpoczyna reportaż o najważniejszym konflikcie 2022 roku. To wynik...

Lekarstwo dla duszy
Justyna Kopińska0
Okładka ksiązki - Lekarstwo dla duszy

Lekarstwo dla duszy to owoc wieloletniej działalności publicystycznej Justyny Kopińskiej, a zawarte w tej książce teksty – wcześniej publikowane...