Z okruchów nadziei

Zapraszam Was na chwilkę refleksji, moment zadumy, na trochę radości i odrobinę smutku. To wszystko o czym napisałam znajdziecie w książce " Z okruchów nadziei " Anny Siedleckiej, której to pozycji dzięki uprzejmości wspomnianej już autorki i @luckywydawnictwo mam okazję patronować.
Na historię Lidki, bohaterki debiutu Ani składają się życiowe etapy, od których ona sama nie chce pamiętać, takie, o których zawsze marzyła, ale i takie, które dają podstawę sądzić, że zawsze jest czas na zmiany, że nadzieję należy pielęgnować i że życie choć okrutnie przewrotne potrafi zaskoczyć.
Postać Lidki zaskarbiła sobie moją sympatię, obserwujemy ją uważnie, wzruszeni tym, jak opowiada o swoim niezbyt udanym dzieciństwie, potem o okresie, który dodawał jej skrzydeł, bo miłość przecież ma to do siebie, że szybujemy w swoim szczęściu trzy metry nad ziemią, a Piotr mąż kobiety to wszystko jej dawał. Do momentu, kiedy nie dała znać o sobie losu przewrotność. W jednej chwili bez słowa wyjaśnienia życie Lidki przestało zawierać się w słowie
" My ". Zostało tylko pełne żalu, rozpaczy, lęku przed przyszłością " ja ". Sama, samotna z rozkruszonym na kawałki sercem. Jakie to życiowe...Nie sądzicie?
Ucieczka, w góry, bo po prawdzie było to nic innego jak właśnie ona, Lidka rozpoczyna nowy, jeszcze nieznany etap w swoim życiu, który może i podyktowany strachem, ale tak samo mocno wymagający odwagi. Czy zmiana miejsca, nowe otoczenie, nowe twarze pomogą naszej bohaterce na nowo uwierzyć, że może być szczęśliwą?
Czy Lidka znajdzie swoją osobistą równowagę?
Otóż Kochani na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie w książce " Z okruchów nadziei ", którą w mojej opinii warto przytulić do serca i dać sobie szansę na to, aby przeżyć historię bohaterki osobiście. Anna Siedlecka z subtelnością i wyczuciem snuje opowieść, z której biją życiowe prawdy, która pokazuje jak bardzo życie potrafi namieszać w naszych uczuciach, a przede wszystkim pokazuje jakie pokłady siły możemy w sobie odnaleźć, jeśli tylko postanowimy mimo wszystko dać szansę sobie. Gorąco zapraszam Was do lektury, a jeśli jesteście miłośnikami gór to książka jest dla Was wręcz idealną.

Informacje dodatkowe o Z okruchów nadziei:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2024-02-19
Dodał/a opinię: ZaczytanaMonia

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Z okruchów nadziei

Kup książkę Z okruchów nadziei

Powrót matki