Za cenę śmierci

Tom 2 cyklu Pełnia tajemnic

„(…) gdy chodzi o miłość do piękna, wygrywa ten, kto jest sprytniejszy i bardziej zdeterminowany”.

„ Za cenę śmierci, czyli drugi tom cyklu „Pełnia tajemnic”!

Wracamy więc do Pełni, gdzie wakacje w pełni. Pensjonat w małym miasteczku ukrytym w środku lasu nad pięknym jeziorem nieopodal Grudziądza – przeżywa istne oblężenie. Turyści w poszukiwaniu świętego spokoju i żadni obcowania za naturą, pragnął tu wypocząć i nabrać sił. Jednak nie wszyscy.. Są też tacy, którzy przyjechali do Pełni w poszukiwaniu skarbu – bezcennego zestawu zabytkowej porcelany i zapłacą każdą cenę, by zaspokoić „palącą trzewia tęsknotę za pięknem”. Zmysł kolekcjonera, obrany cel, chęć posiadania, potrzeba pogoni za poszukiwanym przedmiotem, stan ekscytacji, buzująca adrenalina, umysł pracujący na najwyższych obrotach – to cechy osoby której pasja przysłania cały świat. Ryzyko zatarcia granic zdrowego rozsądku jest wprost proporcjonalne do uroku porcelanowych zdobyczy.

Tymczasem podkomisarz Monika Gniewosz, która przybyła jakiś czas temu do Pełni wraz córką, by w tym spokojnym miejscu zacząć nowe życie, powoli zaczyna wierzyć, że decyzja o przeprowadzce była naprawdę słuszna. Po pierwszym śledztwie zakończonym sukcesem kobieta orientuje się, że „elektryzujące” zdarzenia w miasteczku, to rzadkość, ale jak już coś się wydarzy..

No i dzieje się, dzieje.

Dochodzi do zabójstwa jednego z turystów.

Zbrodnia w afekcie, czy zaplanowane morderstwo?

Nie wiadomo.

Cała otoczka zdarzeń dotycząca morderstwa owiana jest tajemnicą. Tropów przybywa, podejrzanych również. Zabójcą może być każdy.
Podkomisarz Monika Gniewosz w pogoni za mordercą będzie musiała zdać się na przypadek, przeczucie, przeznaczenie.. a przy okazji po raz kolejny będzie zmuszona stawić czoła przeszłości i zawalczyć o spokój swojej rodziny.

„Za cenę śmierci” to kolejna kryminalna przygoda od Mistrzyni Kryminału. Dostajemy wątek główny – intrygującą historię kryminalną , oraz wątki obyczajowe rozpoczęte w pierwszym z tomów serii. Akcja toczy się w swoim tempie i nie ma tu miejsca na nudę.

„Za cenę śmierci” to znakomity, lekki kryminał, w sam raz na letni relax z książką. Z ogromna ciekawością i niecierpliwością będę wypatrywać kolejnego tomu z serii „Pełnia tajemnic”.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Za cenę śmierci:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-06-01
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Zobacz opinie o książce Za cenę śmierci

Kup książkę Za cenę śmierci

Nic o tobie nie wiem
Małgorzata Rogala0
Okładka ksiązki - Nic o tobie nie wiem

Weronika Nowacka jest pedagogiem szkolnym w szkole podstawowej. Pojawiają się problemy z uczennicą klasy szóstej, która przeszkadza na lekcjach...

Zapłata
Małgorzata Rogala0
Okładka ksiązki - Zapłata

Wciągająca powieść kryminalna rozgrywająca się we współczesnej Warszawie.   Syn znanego adwokata został zamordowany w toalecie modnego klubu. Śledztwo...