Za cenę śmierci

Tom 2 cyklu Pełnia tajemnic

Nawet nie wyobrażacie sobie jaką ogromną radość sprawiła mi możliwość powrotu do malowniczego miasteczka Pełnia i jej mieszkańców. Bardzo polubiłam pierwszy tom serii Pełnia tajemnic i naprawdę cenię sobie lekkie pióro autorki i jej cudowny styl. Jej powieści mimo, że nie obfitują w krwawe, brutalne sceny, romanse oraz momenty łóżkowych uniesień, to i tak przyciągają czytelnika, pozwalają na całkowite zatracenie się w ciekawej treści oraz sprawiają, że nie można się od nich oderwać.

W tej części Monika Gniewosz już dobrze zadomowiła się w tym miejscu, polubiła unikalny klimat i znalazła przyjaciół. Jednak jej praca obfituje w różne incydenty. Tego lata pani podkomisarz będzie musiała rozwikłać sprawę morderstwa jednego z turystów, który przyjechał tu w poszukiwaniu bezcennego zestawu porcelany. Kobieta będzie miała nie lada orzech do zgryzienia, a kryminalna zagadka okaże się dosyć skomplikowana.

Dlaczego letnik został zamordowany i kto tego dokonał? Czy rządzą odnalezienia skarbu była motywem zbrodni? Dlaczego Monika musi się spieszyć? Czy odnajdzie sprawcę?

Jestem zachwycona tą historią, która wciągnęła mnie od samego początku. Autorka umiejętnie wodziła mnie za nos, podsuwając strzępki informacji i fałszywych tropów, które wywiódł mnie w pole, nie pozwalając na szybkim odkryciu winnego oraz motywu jakim się kierował.

Piękne opisy, rodzinny klimat tego miasteczka jak i intryga, spowodowały iż moja wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach, a wrażenia oraz odbierane emocje były intensywne i niezapomniane. Lektury pisane przez panią Rogalę mają w sobie coś unikalnego, bardzo specyficznego, co urzeka i zapada w pamięć.

Akcja fabuły jest nieśpieszną, ale zaskakujące zwroty akcji nie pozwalały mi nawet przez moment się nudzić. Z zapartym tchem śledziłam poczynania mocnej postaci Moniki, która ma silną osobowość i mimo trudnej przeszłości, potrafi przezwyciężyć wszelkie trudności.

Jestem pod wrażeniem jak dobrze poprowadzona została ta historia. Wszystkie wątki mają sens i zazębiają się w idealną całość. Nic nie jest tu przypadkowe. Widać że pisarka włożyła wiele pracy i serca, by dopracować każdy szczegół. Polecam!

Informacje dodatkowe o Za cenę śmierci:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-06-01
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Za cenę śmierci

Kup książkę Za cenę śmierci

Kiedyś cię odnajdę
Małgorzata Rogala0
Okładka ksiązki - Kiedyś cię odnajdę

Weronika w wieku dziewiętnastu lat przeżyła koszmar - jej matka została brutalnie zgwałcona i zamordowana we własnym mieszkaniu. Sprawcy nigdy nie odnaleziono...

Zbrodnia przed północą
Małgorzata Rogala0
Okładka ksiązki - Zbrodnia przed północą

Mieli żyć długo i szczęśliwie... Przedwiośnie w Pełni. Po latach do rodzinnego miasteczka wraca Antoni z narzeczoną. Para kupuje dom, bierze ślub w kościele...