Zabawka

Brutalne morderstwa bezdomnych kobiet, wymierzanie sprawiedliwości, zaginięcie 16-letniej molestowanej dziewczyny, tajemnice rodzinne, niewyjaśnione zdarzenia i chęć poznania prawdy, a to wszystko w jednej książce.

„Zabawka” podejmuje trudną tematykę, jaką jest molestowanie seksualne nieletnich. W dzisiejszych czasach już niewiele jest nas w stanie zdziwić, jednak świadomość, że opowieść zawarta w książce jest oparta na prawdziwych faktach, powoduje że przeżywamy ją bardziej, głębiej.

Autor w swojej powieści wykorzystał kilka faktów i wydarzeń z przeszłości i połączył to wszystko literacką fikcją w ten sposób, że czytelnik poznając całą historię nie wychwytuje tych zabiegów.

Pokazuje nam również, że kłamstwo ma krótkie nogi, a niewyjaśnione sprawy z przeszłości lubią wychodzić na  światło dzienne w najmniej spodziewanych okolicznościach.

Książka rozpoczyna się wpisem z pamiętnika dziewczynki, z którego nietrudno domyślić się, w jakim kierunku rozwinie się cała sytuacja. Natomiast akcja rozpoczyna się znalezieniem zwłok bezdomnej kobiety, która została zamordowana w brutalny sposób. Jej córka, która nie miała pojęcia o istnieniu swojej biologicznej matki postanawia dowiedzieć się prawdy i odkryć wszystkie, skrzętnie skrywane przez swoją rodzinę tajemnice. Z pomocą przychodzi jej policjantka, która prowadzi sprawę zabójstwa. Kiedy krok po kroku młoda kobieta odkrywa prawdę już nic nie jest w stanie zatrzymać jej przed wymierzeniem sprawiedliwości.

Akcja w opowieści toczy się dwutorowo. Wydarzenia, które rozgrywają się tu i teraz przeplatane są wpisami z pamiętnika sprzed ponad 20 lat. Osobiście bardzo spodobał mi się ten zabieg i ciekawiło mnie, jaki związek będą miały te wpisy ze współcześnie prowadzonymi sprawami.

Sama opowieść bardzo mnie wciągnęła i muszę przyznać, że czytałam ją z dużą przyjemnością. Jak dla mnie w niektórych momentach zbyteczne i bez większego wpływu na całość koncepcji były erotyczne, czy też miłosne wstawki ( masturbacja Ani, czy też miłosna przygoda dziewczyny i policjantki prowadzącej śledztwo). W tych momentach trochę irytował mnie fakt, że tocząca się akcja została przerywana takimi, w moim odczuciu, mało istotnymi elementami.

Pomysł na książkę oceniam bardzo pozytywnie. Tylko częściowo domyśliłam się zakończenia, choć oczywiście miałam swoje typy i różnorodne pomysły na koniec tej historii.

Co chyba najważniejsze, to właśnie to, o czym pisałam wcześniej, że autor zwrócił nam uwagę na bardzo istotny problem wykorzystywania seksualnego dzieci i przygotowywanie ich jako seks zabawek, które mają być całkowicie podporządkowane woli swojego oprawcy i zaspakajaniu jego potrzeb.

Podsumowując, książka bardzo mi się podobała, nie żałuję, że miałam okazję ją przeczytać i mimo kilku małych minusów zdecydowanie mogę ją polecić zarówno miłośnikom gatunku, jak i osobom, które zazwyczaj nie czytają tego typu pozycji.

Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję wydawnictwu.

Informacje dodatkowe o Zabawka:

Kup książkę Zabawka

Wiła
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Wiła

Stranger Things w polskich realiach!Zgrana paczka przyjaciół na tropie tajemniczych i niebezpiecznych istot z polskich legend. Walka z duchem na...

Stephen King. Instrukcja obsługi
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Stephen King. Instrukcja obsługi

Co łączy Stephena Kinga z księżną Dianą? Co wspólnego mają ze sobą młotek, pornosy i jego opowiadania? Której swojej powieści Król...