Zabierz dzieci, wyjedź z miasta

"-Zabierz dzieci i wyjedź z miasta - nakazał ochrypłym głosem kogoś, kto dawno nie mówił. Nie było w nim wahania, żadnego cienia wątpliwości, co sytuacji dodawało grozy. Jego uścisk jak kajdanki wzmagał w Oksanie poczucie zagrożenia. - Jesteście w niebezpieczeństwie. Jutro będzie za późno"

Po traumatycznych przeżyciach w Luizjanie, Amy wraca do Polski i wiedzie studenckie życie. Pewnego dnia los stawia na jej drodze dwoje młodych ludzi. Ewa, była zakonnica, która uciekła z klasztoru i Igor, chłopak z Ukrainy, który wyjechał do Polski zaraz po wybuchu w elektrowni w Czarnobylu. Oboje zostali ciężko doświadczeni przez los i oboje potrzebują pomocy.

Tym razem Amy, dziewczyna z niezwykłym darem, której przeznaczeniem są mroczne klimaty i trudne zagadki z pogranicza rzeczywistości, trafia do Czarnobyla. Chce pomóc Igorowi rozwiązać tajemniczą zagadkę dotyczącą Jego rodziny. Czy Amy dojdzie do prawdy?

Przy recenzji książki "Piętno Katriny" wspomniałam, że od teraz wszystko co wyjdzie spod pióra Pani Agnieszki, biorę w ciemno. Nie mogłam odmówić sobie poznania dalszych losów Amy. Tak jak w poprzedniej części, tak i tutaj dzieje się dużo, jest mrocznie i tajemniczo. Książka wciąga i zaskakuje niesamowicie. Poraz kolejny się nie zawiodłam. Jedyne co mnie odrobinę rozczarowało, to mało rozbudowany wątek Czarnobyla. Jednak dla mnie, osoby, która w sumie za bardzo nigdy nie zagłębiała się w tej tragedii, myślę że Autorka zamieściła wystarczającą ilość informacji by wzbudzić w czytelniku chęć poszerzenia wiedzy na ten temat.

W moim odczuciu ta część była dużo lepsza od poprzedniej i mam nadzieję, że Autorka nie spocznie na laurach, i niebawem znowu usłyszymy o Amy.

Jeżeli lubicie thrillery z wątkiem paranormalnym to ta pozycja jest właśnie dla Was. Ale najpierw koniecznie sięgnijcie po pierwszą część.

Informacje dodatkowe o Zabierz dzieci, wyjedź z miasta:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-03-23
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce Zabierz dzieci, wyjedź z miasta

Kup książkę Zabierz dzieci, wyjedź z miasta

Wydać wyrok i się ulotnić jest łatwiej, wina jakby mniejsza, można z nią żyć.

Potwierdziła się znana od wieków prawda, że los każdego człowieka to przynajmniej jedna książka.

Chleb bezglutenowy i inne wypieki
Agnieszka Bednarska0
Okładka ksiązki - Chleb bezglutenowy i inne wypieki

Chleb bez glutenu? To prostsze niż myślisz! Początki przygody z bezglutenowymi wypiekami zwykle nie są łatwe. Pieczywo bez dodatku tradycyjnych mąk...

Wszystko przed nami
Agnieszka Bednarska0
Okładka ksiązki - Wszystko przed nami

Oni wiedzą, czym jest tęsknota spowodowana życiem na odległość. Emigracja odcisnęła głębokie piętno na związkach Mirki i Macieja, Ewki i Sebastiana, Agaty...