Zabójca

Kim jest tytułowy zabójca?

Julian Sinanaj urodził się i wychował w albańskich slumsach.
To albański morderca, który zabił tak wielu ludzi, że nawet po jego aresztowaniu nie można było poznać dokładnej liczby ofiar .
Nigdy się nie mylił. Szedł, strzelał i fotografował. Dokumentację przekazywał swoim klientom. Tak, był zabójcą na zlecenie wynajmowanym przez polityków, przestępców, zwykłych obywateli i rosyjskie tajne służby .
Tak idealnie zacierał ślady, że nawet Interpol nie był świadomy tego, że szuka najgroźniejszego zabójcy w Europie.
On sam przyznał się do winy. To jeden z bajbardziej tajemniczych płatnych zabójców.
Został schwytany pod koniec 2018 roku w Albanii.
💥💥
Jego historię poznajemy dzięki autorowi książki, który jest dziennikarzem i rekonstruuje jego historię.
O ile cała historia Sinanaja jest ciekawa i aż ciężka do wyobrażenia. O tyle styl pisarski autora daje dużo do myślenia. Spora część tego co napisał autor było najprościej rzecz ujmując nudna. Nic nie wnosiła. Odniosłam wrażenie, że autor chciał zrobić z tego dodatkowo oprócz reportażu kryminał. Połączyć to w powieść. Ciężko mi nawet odnieść się do tego co miało z tego wyjść. Objętościowo wyszło pokaźnie. Co do wartościowych treści można to było zawęzić. Nie jest to mój pierwszy przeczytany reportaż i mam obraz tego jak inne wyglądały. Ten nie zaliczam do udanych.
Jest to moje zdanie. Wam może się spodobać

Informacje dodatkowe o Zabójca:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Sicario
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Zabójca

Kup książkę Zabójca

Bóg żyje w Holandii
Andrea Galli0
Okładka ksiązki - Bóg żyje w Holandii

RAPORT O STANIE WIARY Współczesna Holandia to jeden z najbardziej oddalonych od Chrystusa krajów Europy, choć przez wieki tamtejszy Kościół rozwijał...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis