Zabójcze piękno

Tom 1 cyklu Zabójcze piękno

Kolejna debiutancka powieść tego roku skradła moje serce i sprawiła mi ogromną przyjemność podczas poznawania jej treści. Tajemniczy, lekko mroczny klimat od początku mnie zaintrygował i spowodował, że pochłaniałam książkę w szybkim tempie, by poznać jej zakończenie.

Naprawdę lubię, gdy wątek sensacyjno-kryminalny wpleciony jest w romans, a narastające kłamstwa i niedopowiedzenia, powodują problemy i przyśpieszają akcję. Ciekawość moja osiągnęła apogeum, wszystkie domysły okazały się nietrafne i dopiero pod koniec lektury zaczęłam łączyć ze sobą strzępki informacji, które powolutku rozjaśniały mi mrok w tunelu.

Jednym z bohaterów jest Elsa Carlsson, wykonująca tajną misję przekrętów finansowych w hotelu, który powinien przynosić dochody, a w rzeczywistości chyli się ku upadkowi. Zajmuje stanowisko asystentki dyrektora finansowego, nikomu nie zdradzając prawdy. Jej szef Christoffer Ström jest przystojny i bardzo pociąga kobietę. Nic dziwnego, że szybko łączy ich płomienny romans.

Jednak jest jeszcze tajemnicza osoba, która napędzana chęcią zemsty, morduje wszystkich winnych zamieszanych w śmierć jej rodziców.

Kim jest ta dwudziestoczteroletnia mścicielka i kogo obrała za cel? Dlaczego jej dzieciństwo zostało zniszczone? Co łączy ją z bohaterami książki? Kto okrada hotel i dlaczego? Czy Elsa ma szansę stworzyć trwały związek z Chrisem?

Coraz częściej nowe autorki tworzą takie historie, które niczym nie ustępują tym, które wyszły spod pióra już dobrze znanych nam pisarzy. Zachwycający i lekki styl okazał się mega przystępny. Fabuła została poprowadzona w genialny sposób wciągając czytelnika w sam środek rozgrywki, iście z piekła rodem. Kreacja charakternych postaci jest świetna, przemyślana i szczegółowa.

Emocji tu nie brakuje, oplatają nas swym ciasnym uściskiem, nie pozwalając się z niego wyrwać. Nieraz mój puls przyśpieszał powodując, że wstrzymywałam oddech, a finalne stronice o mało nie doprowadziły mnie do palpitacji serca.

Lubicie zaczytywać się pozycjami wywołującymi napięcie, z intrygującymi wątkami i zagadką do wyjaśnienia oraz scenami zbliżeń, od których bucha ogromny żar namiętności, to jest to trafny wybór. Szczerze polecam wam książkę "Zabójcze piękno".

Informacje dodatkowe o Zabójcze piękno:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2021-02-15
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Zabójcze piękno

Kup książkę Zabójcze piękno

Zabójczy blef
Magdalena Jarząbek 0
Okładka ksiązki - Zabójczy blef

W obliczu zemsty nie ma miejsca na sumienieOd ostatnich wydarzeń mija kilka miesięcy. Elsa próbuje poukładać swoje życie na nowo, jednak nie jest to najłatwiejsze...