Zachowaj to dla siebie

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-03-10
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Domestic noir jest podgatunkiem kryminału, gdzie fabuła najczęściej rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami domów lub miejsc pracy. Powiem Wam szczerze, że z takim pojęciem jeszcze się nie spotkałam, aż do teraz, nie wiem gdzie ja się uchowałam🙈 Tylko co ten gatunek ma związanego z domestosem😅
💦
A Wy czytaliście coś z tego gatunku i macie mi do polecenia? Bo szczerze Wam powiem, że nawet spodobała mi się ta forma powieści.
💦
Żadnej krwi i makabrycznych opisów tu nie znajdziecie, ale czeka Was wiele niedopowiedzianych pytań, mnożących się wątpliwości, oraz duża porcja tajemnic. Do końca nie wiedziałam i nie mogłam przewidzieć, co autorka przygotowała i powiem, że samo zakończenie było wisienką na torcie, takiego obrotu spraw, się nie spodziewałam. Wręcz trochę mnie przeraziła ta końcówka, ale to super, bo od drugiej połowy trochę się już męczyłam w czytaniu. To już było trochę takie przeciąganie i dłużenie się akcji, ale sam pomysł na fabułę jak dla mnie świetnie został wykorzystany.
💦
Aaa i bym zapomniała wspomnieć o jednym szczególe, który mnie już z czasem zaczął drażnić, a chodzi o ciągłe picie kawy przez główną bohaterkę. Gdziekolwiek nie była, to tylko kawa, kawa i kawa, litrami ją piła, szczerze to przez nią czułam się, jakbym sama była uzupełniona nadmiarem kofeiny, bez jej picia. A także wiele powtarzających się fragmentów, opisujących parkowanie samochodu w małych miejscach na parkingu. Pierwsza moja myśl, że to chyba jakaś krypto reklama samochodu, który jest mały i zgrabny, że wszędzie się zmieści, nawet w mysiej norze nim zaparkujesz😁 No ale czepiam się już pierdół🙈
💦
Gratuluję debiutu literackiego autorce i czekam na kolejne powieści.
✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏
Adam i Ewa są bliźniakami i do tej pory prowadzą normalne i poukładane życie. Ewa jest singielką i projektantką wnętrz, natomiast jej brat jest spełnionym mężem i ojcem. Więź łącząca rodzeństwo jest bardzo silna, wręcz nierozerwalna.
Pewnego dnia Adam dostaję tajemniczego maila od nieznajomego, a w nim zdjęcie i od tego momentu, jego życie wywraca się do góry nogami. Nie mówiąc nikomu, na własną rękę szuka odpowiedzi, kiedy udaje mu się odkryć tajemnicę skrywaną przez lata, dochodzi do tragicznego wypadku...

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Zachowaj to dla siebie

Kup książkę Zachowaj to dla siebie

Oszukany czas
Kinga Tatkowska