Zaczytana i Bestia

Tom 3 cyklu Once Upon a Con

Recenzja Zaczytana i Bestia.

Tytuł : Zaczytana i Bestia.
Autor:Ashley Poston
Wydawnictwo : We need YA

Zaczytana i Bestia to książka autorki Ashley Poston.

Rosie Thorne chodzi do szkoły średniej, mieszka z ojcem. Jej matka niedawno zmarła, a Rosie wciąż o niej myśli. Chce dostać się do nowej szkoły lecz musi napisać esej, dlaczego to ona ma dostać się na tę właśnie uczelnie. Dziewczyna przez wydarzenia które ją spotkały, nie potrafi sklepić ani jednego zdania. Kiedy na jednym z konwentów, poznaje zamaskowanego chłopaka z którym spędza najlepszy czas i zapomina o wszystkim co ja spotkało. Po tym spotkaniu nie może o nim zapomnieć.

Vance Reignes jest gwiazdą Hollywood, od kiedy tylko pamięta. Ciągłe zabawy doprowadzają chłopaka do zdarzenia, wybucha skandal po którym musi ukryć się w miejscu, gdzie nie znajdą go paparazzi.
Nie podoba mu się ten pomysł, ponieważ za karę ma spędzić tam czas do swoich 18-stych urodzin. Kiedy z nudów snuje się po domu, przypominającym zamek odkrywa ogromną bibliotekę.

Pewnego dnia kiedy dziewczyna wraca do domu, przed maską jej samochodu wybiega pies. Rosi chce zobaczyć czy nic sie mu nie stały, biegnie za nim i trafia do wielkiego domu.
Myśląc że nikt tam nie mieszka, wchodzi do środka i trafia na dużą bibliotekę, w ktorej są stare książki,książki które miała i uwielbiała jej mama. Kiedy ogląda je z bliska, słyszy w domu kroki. Przestraszona zaczyna uciekać, nie bacząc na to że ma w rękach jedną z nich. Zdarza sie wypadek i jedna z drogocennych książek zostaje zniszczona. Rosie wie że nadchodzą kłopoty. Wtedy też ścieżki Rosie i Vance'a krzyżują się i zaczyna się ciekawie.

Patrząc na tę książkę nie wiedziałam co mnie czeka, ani co o niej myśleć. Tytuł przypomina "Piękna i Bestie" lecz piękna w tym przypadku oznacza zaczytaną.
Książka opowiada o tym że kiedy umiera ukochana osoba, w tym przypadku mama dziewczyny, trudno jest się z tym pogodzić. I o tym że kiedy ktoś ma wszystko, zapomina co w życiu jest najważniejsze, nie pamięta o uczuciu jakim jest miłość.

Książka młodzieżowa, bardzo szybko się ją czyta, polecam jeśli lubicie powieść na jeden wieczór.

Informacje dodatkowe o Zaczytana i Bestia:

Kup książkę Zaczytana i Bestia

Poważny i nieromantyczna
Ashley Poston0
Okładka ksiązki - Poważny i nieromantyczna

Florence Day jest ghostwriterką - pisze pełne uniesień powieści dla znanej autorki romansów. Pojawia się jednak problem, gdyż po traumatycznym rozstaniu...

Geekerella
Ashley Poston0
Okładka ksiązki - Geekerella

Pokochaj magię fandomu! Elle Wittimer jest geekiem, a jej całe życie to Starfield, klasyczna seria science fiction. Kiedy dziewczyna dowiaduje się o konkursie...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;