Zagubiony

Yerbopoczytalni polecają:

Simon Beckett, autor doskonale znany z cyklu Dr David Hunter, który przyciągnął ogromną rzeszę fanów, a sama postać Davida Huntera wywołała ogromną sympatię. Czy nowy bohater również przyciągnie czytelników?

Autor stworzył nowego bohatera - Jonaha Colleya , sierżanta brytyjskie policji. Postać, o której z każdą stroną dowiadujemy się coraz więcej. Zarówno jak bohater poprzedniego cyklu, posiada swój bagaż doświadczeń osobistych w postaci traumatycznych przeżyć oraz brzemię, które towarzyszy mu każdego dnia. Nie jest super bohaterem, a decyzje które podejmuje nie zawsze bywają słuszne.

Podczas jednego z wieczorów tak zwanych -odstresowujących trudy dnia- Jonah otrzymuje zaskakujący telefon od dawnego przyjaciela Gavina. Przyjaciela, z którym łączyło go wiele wspomnień, jednak przyjaźń z czasem odeszła w zapomnienie. Zaskakujące połączenie telefoniczne po dziesięciu latach z prośbą o pomoc, wywołuje konsternację. Jednak po szybkiej analizie przeszłości, która bywała momentami trudna, decyduje się na pomoc przyjacielowi. To początek niefortunnych wydarzeń i intryg z jaką przyjdzie zmierzyć się Jonahowi, zarówno zostaje skazany na walkę z demonami swojej przeszłości.

Wszystko do czego przyzwyczaił Simon Beckett swoich czytelników w swoim poprzednim cyklu, odnajdziemy w najnowszym.
Ciekawa postać głównego bohatera, który nie jest super bohaterem, popełnia błędy jak każdy. Świetne opisy otoczenia w szczególności w kulminacyjnych momentach akcji, czytelnik czuje ,że przemieszcza się wraz bohaterem i odczuwa emocje adekwatne do sytuacji . Rewelacyjnie stworzone obrazy za pomocą słowa, odczuwane na własnej skórze. I oczywiście to do czego przyzwyczaił Simon Beckett, spektakularne zakończenie, zaskakujące, dynamiczne, sprawiające, że wyczekiwanie na kolejny tom to prawdziwa tortura dla czytelnika

„Zagubiony” to świetna, dynamiczna pozycja pełna intryg i zwrotów akcji. Spektakularne rozpoczęcie nowego cyklu, gdzie zakończenie wspomnianej historii pozwala poruszyć wyobraźnie czytelnika. Ilość możliwości jakie pozostawił autor pozwala wierzyć, że kolejne części cyklu będą również mocnymi historiami nie pozwalającymi się odłożyć na później.

Informacje dodatkowe o Zagubiony:

Kup książkę Zagubiony

Zapisane w kościach
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Zapisane w kościach

Runa - mała spokojna wysepka na Hebrydach, odcięta od świata miotanym sztormem oceanem, tam doktor David Hunter - antropolog sądowy, który "wie...

David Hunter (tom 6). Zapach śmierci
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - David Hunter (tom 6). Zapach śmierci

Szósta część bestsellerowej serii thrillerów z antropologiem sądowym Davidem Hunterem w roli głównej. Pewnego letniego wieczoru David Hunter - antropolog...