Zakładnik

„W życiu człowieka przychodzi jednak taki moment, kiedy trzeba wyważyć konsekwencje działania i bezczynność”.

To miało być historyczne wydarzenie.

17 grudnia.

Boeing 777.

Pierwszy pamiętny bezpośredni lot z Londynu do Sydney.

Strasznie długa, bo 20-godzinna podróż w przestworzach.

Ponad 350 osób, pasażerów lotu 79 przebywających na wysokości 11 600 metrów, a wśród nich załoga, dziennikarze, celebryci, influencerzy, a także „zwyczajni” ludzie pragnący dotrzeć do obranego celu.

Była radość, ekscytacja, podniecenie, stres, niepokój..

Jednym z członków ekipy obsługującej lot 79 jest Mina – stewardesa. Nieco ponad 30-letnia kobieta, która w swojej pracy upatruje odskocznię od codziennych problemów. Jej marzenie o byciu pilotem już dawno legło w gruzach. Rodzicielstwo okazało się być dla niej dużym wyzwaniem, mąż ją rozczarował – czasami potrzebowała uciec, choćby w chmury. Jej 5-letnia córka, Sophia zmaga się z zaburzeniami w budowaniu relacji. Jej mąż, Adam – policjant, miewa huśtawki nastrojów, które zabierają go w jakieś niedostępne dla niej miejsce.. Dla niej było to nie do zniesienia. Problemy z córką i rozpadające się małżeństwo, zaprzątało kobiecie każdą wolna chwilę. Lot 79 miał być dla niej chwilą zapomnienia.

Nie powinno jej tu być, ale sama tego chciała..

Krótko po starcie samolotu Mina otrzymuje bardzo niepokojący list od anonimowego pasażera.. Ktoś informuje ją, że samolot nigdy nie dotrze do celu, że bezpieczeństwo jej córki zależy teraz od jej posłuszeństwa w wykonaniu określonego zadania.. Kobieta staje się zakładniczką terrorystów. Pasażerowie lotu 79 nie zdają sobie sprawy, że teraz ich życie zależy od Miny.. A gdy orientują się, co się, że za chwilę wszyscy mogą zginąć, w samolocie, niczym pożar, wybucha panika..

Co się może zdarzyć w ciągu 20 godzin / 1200 minut / 72 000 sekund?

„Zakładnik” to niezwykle wciągający thriller grający na emocjach. Klimatyczny, klaustrofobiczny, niepokojący. Choć cała historia wydaje się być nieprawdopodobna, daje wiele do myślenia.

O zmianach klimatycznych.

O życiu w złudnym poczuciu bezpieczeństwa, manipulacji, tajemnicach, także tych schowanych „na widoku”.

O relacjach międzyludzkich.

O uzależnianiach.

Mrocznych odmętach umysłu.

O byciu zakładnikami poczucia winy, cudzych oczekiwań, własnych pragnień.

Polecam.

Kup książkę Zakładnik

Nie szukaj mnie
Clare Mackintosh0
Okładka ksiązki - Nie szukaj mnie

Czasami lepiej trzymać się kłamstw. Prawda mogłaby cię zabić... Policja twierdzi, że to było samobójstwo. Anna podejrzewa, że morderstwo. Komu uwierzysz...

Pozwolę ci odejść
Clare Mackintosh0
Okładka ksiązki - Pozwolę ci odejść

Tragiczny wypadek rozegrał się na jej oczach, nie była w stanie mu zapobiec. Czy na pewno? Świat Jenny Gray kończy się w ułamku sekundy, kiedy w wypadku...