Zakon drzewa pomarańczy

Zacznę od tego, że byłam strasznie sceptycznie nastawiona do tej książki. Było to spowodowane tym, że wszędzie słyszałam o tym, że jest tu ogromny próg wejścia i nie sposób się połapać, kto jest kim i co się tu dzieje. Dlatego byłam przygotowana na to, że w pierwszym rozdziale dostanę 30 bohaterów i nie będę w stanie niczego połączyć.
I to nastawienie było moim błędem.
Kompletnie nie odczułam tego wysokiego progu wejścia, o którym wszyscy mówią. Myślałam, że czytam inną książkę niż każdy, kto o tym informował, bo ja od razu weszłam w tą historię bez problemów hah. Dlatego, jeśli macie przez to takie opory jak ja, to według mnie nie macie się czego obawiać.
Sam świat stworzony przez autorkę jest tak wspaniele skonstruowany, że po prostu nie mogę. Podziwiam panią Shannon za research, który zrobiła, by stworzyć coś tak niesamowitego. Kultury, religie, przekonania i wyznania były naprawdę przemyślane i super opisane.
A jeżeli chodzi o bohaterów - jeden wielki zachwyt! Wszyscy byli naprawdę niesamowici! Dodatkowo to jedna z niewielu książek, z tych, jakie do tej pory czytałam, w której w naprawdę DOBRY sposób są przedstawione feministyczne bohaterki. Shannon w niesamowity sposób uświadamia nas, że kobiety też mogą walczyć ze złem i ratować świat, co było fantastyczne!
Mam tylko jeden minus do tej książki i są nim błędy logiczne. Np.: na początku jeden bohater dowiaduje się o tym, że wiele lat temu umarła bliska dla niego osoba i jest wstrząśnięty tym faktem, a kilkaset stron później opowiada jak radził sobie po tym jak umarł ten człowiek i co mu po nim zostało. Niestety takich błędów było sporo i głównie pojawiały się przy jednym bohaterze hah
Ale oprócz tego nie mam zastrzeżeń. Ocena: 10/10

Informacje dodatkowe o Zakon drzewa pomarańczy :

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-09-18
Tytuł oryginału: The Priory of the Orange Tree
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Dodał/a opinię: Julka2021

Zobacz opinie o książce Zakon drzewa pomarańczy

Kup książkę Zakon drzewa pomarańczy

Dzień nastania nocy: Część 2
Samantha Shannon0
Okładka ksiązki - Dzień nastania nocy: Część 2

Dzień nastania nocy to epicka opowieść rozgrywająca się w świecie Zakonu Drzewa Pomarańczy. Tunuva Melim, siostra Zakonu, przez pięćdziesiąt lat przygotowywała...

Dzień nastania nocy: Część 1
Samantha Shannon0