Zamilknij na zawsze

Jak daleko posunie się człowiek, aby ratować swoich bliskich? Gdzie jest granica, której nie powinno się przekraczać? Czy można czynić innym krzywdę, mając na celu dochowanie rodzinnej tajemnicy? Tajemnicy, której ujawnienie może wyrządzić niewyobrażalne szkody …

Lila Amberson, jako jedyna, wyszła cało z tragicznego wypadku, w którym zginął jej kolega oraz inna młoda dziewczyna. Lila ma wyrzuty, że ktoś zginął, a ona żyje. Nie może się z tym pogodzić, czuje się winna całej tej sytuacji. Traci pamięć, niewiele pamięta z wypadku, tylko szczątkowe informacje są w zasięgu jej wybiórczej pamięci. Kobieta boi się o swoje bezpieczeństwo, wiele następujących po sobie wydarzeń wskazuje na to, że ktoś czyha na jej życie. Czy jej się to wydaje czy to rzeczywistość?

Jack Foley nie może się otrząsnąć po śmierci młodszej siostry, która zginęła w wypadku, w którym uczestniczyła Lila. Pierwsze spotkanie Jacka z Lily jest dość niefortunne, mężczyzna odczuwa żal i złość. Jednak z czasem ich relacje nabierają innego wymiaru i wspólnie prowadzą amatorskie śledztwo. Wiele niejasności jest związanych z tym wypadkiem, wiele sytuacji nie daje im spokoju. Pojawia się mnóstwo pytań, na które nie znają odpowiedzi, które wydać się może coraz bardziej ich oddalają od wykrycia sprawcy wypadku. Nowe tropy są bardzo złudne i mylne. Nie mogą pozwolić na chwilę zawahania i nieuwagi, może ich to kosztować zbyt wiele, łącznie z utratą życia. Jak daleko rzeczywistość pozwoli dobrnąć im w śledztwie, czy będą cokolwiek w stanie wyjaśnić? Czy wystarczy im sił i wytrwałości w pokonywaniu piętrzących się przeszkód? Zwycięży prawda czy wyrachowanie?

Zamilknij na zawsze to znakomity thriller psychologiczny, z bardzo celnie przedstawionym wątkiem kryminalnym, pełnym zagadek i niedomówień. Skala zagadek i celowych zmyłek czytelnika jest niewyobrażalna. Gdy w jednej chwili wydaje nam się, że jesteśmy tuż za sprawcą czynu, nasze nadzieje zostają rozwiane i zaczynamy swoje śledztwo od nowa. Taka umiejętność autorki podoba się czytelnikowi, to jest to, na co zawsze liczy i czeka z utęsknieniem. Wieczna pogoń za przestępcą, bez chwili wytchnienia, bez możliwości złapania głębszego oddechu, na pełnych obrotach, bez możliwości włączenia hamulca czy wolniejszego biegu.

Co jest wielką zaletą tej lektury? Strach i przerażenie. Przez całą powieść, od pierwszej chwili odczuwałam na plecach czyjś oddech, ogarniał mnie niesamowity niepokój. Nawet trudno jest mi zdefiniować i opisać moje wrażenia, nie często mi się to zdarza. Ale wtedy ogarnia mnie niemoc i obawa, jak dalej rozwinie się akcja, czy nadążę za zamierzeniami i planami autora? Czy będę w stanie dotrzymać mu tempa?

Świetna kreacja bohaterów, szybkie tempo akcji i ciągle podsuwane nowe tropy, mnóstwo zagadek i czarnych charakterów, a zakończenie? Zaskakujące. Niewyobrażalne. Niemożliwe. I przerażające.

Polecam, na mnie historia zrobiła ogromne wrażenie i toczyła bitwę z moimi emocjami. Zgadnijcie, kto wyszedł zwycięsko z tej potyczki? Nie wiesz jeszcze? To zamilknij na zawsze ...

Informacje dodatkowe o Zamilknij na zawsze:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-06-16
Tytuł oryginału: Dying to Tell
Dodał/a opinię: Małgosia Brzeska

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Zamilknij na zawsze

Kup książkę Zamilknij na zawsze

Forget Me Not