Zamknięta w kalejdoskopie

"Zamknięta w kalejdoskopie" Wanda Majer-Pietraszak, Wyd. Novae Res

Gdy osiądziesz na życiowej mieliźnie, złap wiatr nadziei w żagle i wypłyń ponownie na szerokie wody szczęśliwości

Joanna wpadła w pułapkę miłości, doświadczyła zdrady, ale sama też zdradziła. Pomimo że jej zdrada była podyktowana, pragnieniem zaznania odrobiny szczęścia, to nie czuje się z tym dobrze. Postanawia uciec od natłoku negatywnych emocji, zacząć wszystko od nowa, zawalczyć o siebie. Podejmuje decyzje, wyjeżdża, nie mówiąc nic nikomu. Czy to dobra decyzja?

Po raz pierwszy spotkałam się z piórem pani Wandy Majer-Pietraszak, teraz wiem, że na pewno nie ostatni.
Uwielbiam historie, gdzie autorka swoich bohaterów obdarza cechami zwykłych ludzi. Którzy nie są zbyt doskonali, krystaliczni, popełniają błędy, podejmują nie zawsze dobre decyzje i borykają się z ich konsekwencjami. Życie ich nie rozpieszcza, tak jak my muszą zmierzyć się z prozą życia.
Joanna nosi w sobie tęsknotę za niespełnioną miłością, jest to kobieta, której życie z pewnością można porównać do kalejdoskopu. Bohaterka boryka się z wieloma problemami, mąż to gwiazdor, alkoholik i kobieciarz, ona próbuje uporać się z własnym bytem. Jej historia jest pełna przemyśleń, wspomnień i retrospekcji, zmusza do refleksji, pobudza i pozostaje w pamięci na dłużej.

Styl pisarki to bez wątpienia, główny atut tej książki. Autorka pisze lekko i ciepło, urzeka pięknym literackim językiem, unika jednak przesadnej wzniosłości, co daje świetny rezultat. Powieść jest emocjonująca i dobrze przemyślana, dopracowana. Czyta się ją bardzo sprawnie i z zainteresowaniem. Ze strony na stronę losy bohaterki stają się nam coraz bliższe.

"Zamknięta w kalejdoskopie" opowieść ta była dla mnie prawdziwą ucztą literacką i na pewno zapadnie głęboko w pamięć. Bo czyż nasza codzienność nie jest kalejdoskopem?..., różnobarwnie, żywo, mozaikowo,... , kolorowe szkiełka, wprawione w ruch tworzą coraz to nowe obrazy. Polecam.

Informacje dodatkowe o Zamknięta w kalejdoskopie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-01-11
Dodał/a opinię: Ela-Monia

Zobacz opinie o książce Zamknięta w kalejdoskopie

Kup książkę Zamknięta w kalejdoskopie

Cztery pory roku Heleny Horn
Wanda Majer-Pietraszak0
Okładka ksiązki - Cztery pory roku Heleny Horn

Dojrzała, wzięta aktorka Helena Horn po śmierci ukochanego męża odchodzi z teatru i wraz z przyjaciółką, zdziwaczałą starą suflerką, przenosi się...

Srebrny Widelec
Wanda Majer-Pietraszak0
Okładka ksiązki - Srebrny Widelec

Nawet najsilniejsi ludzie muszą mieć w życiu ostoję. Tam, gdzie bezduszny świat przetacza się nad człowieczymi losami z siłą huraganu, gdy spełnienie...