Zanim pojawiły się dinozaury

Tom 2 cyklu Niesamowite dzieje Ziemi

Kiedy myślimy o jakichś prehistorycznych czasach pewnie od razu stają nam przed oczami dinozaury, w końcu żyły one tak dawno temu, ale pewnie mało kto zastanawia się nad tym, co działo się jeszcze wcześniej.
Zanim pojawiły się dinozaury to świetna książka o czasach, kiedy nie było jeszcze tych stworzeń na naszej planecie. Publikacja jest naprawdę obszerna, zawiera dużo ważnych informacji, ciekawostek oraz zdjęcia, które naprawdę robią duże wrażenie. Zaczynając od początku to mamy trochę informacji o tym, ile lat ma Ziemia, kiedy mniej więcej co się wydarzyło typu, kiedy powstał Wszechświat lub człowiek, tabele stratygraficzną, potem jest rozdział o tym, co się działo, zanim powstała nasza planeta oraz cały układ słoneczny. Następnie przechodzimy do rozdziału nazwanego Archaik, a jest to drugi w dziejach Ziemi eon, potem mamy informacje o tym, jak powstało życie, dalej mamy rozdział o Proterozoiku, czyli trzecim eonie w historii Ziemi i cały czas dalsze losy naszej planety.
Nie jest to książka, którą da się przeczytać na raz, ją trzeba poznawać kawałek po kawałku i skupić się przy tym maksymalnie, żeby wszystko dobrze zrozumieć. Mamy tutaj wiele trudnych nazw, niektóre nawet ciężko wymówić, a co tu dopiero zapamiętać, a każda nazwa jest ważna, żeby odpowiednio odróżnić dane etapy powstawania Ziemi. Trochę obawiałam się tego, że jednak ta książka będzie za trudna dla moich dzieci, ale jednak dzięki ciekawej grafice powoli szliśmy do przodu, ale żeby wszystko dobrze poznać, pewnie nie raz jeszcze do niej wrócimy.
Bardzo lubimy tę naukową serię książek i uważam, że są one bardzo potrzebne, bo rozbudzają ciekawość i w przystępny sposób dostarczają nam niezbędnej wiedzy, więc mam nadzieję, że będzie się ona dalej rozrastać.

Informacje dodatkowe o Zanim pojawiły się dinozaury:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Kategoria: Edukacyjne
Ilustracje:Natalia van Schoten
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Zanim pojawiły się dinozaury

Kup książkę Zanim pojawiły się dinozaury

Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi
Krzysztof Poznański0
Okładka ksiązki - Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi

Ta książka to NIE jest kolejna pobieżna publikacja o dinozaurach. To porywająca, pełna faktów i ciekawostek opowieść o minionych dziejach, która pozwoli...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska