Zanim powróci strach

Recenzja „Zanim powróci strach”

Lou w czasie szkolnym była ofiarą skandalu który wstrząsną lokalną społeczność. Uciekła i zaczęła nowe życie.  Niestety po wielu latach musiała wrócić, powrót nie tylko przywołał u kobiety okropne wspomnienia, ale również uświadomił że jej oprawca znalazł sobie nową ofiarę.

„Powinnam była poczuć złość, gdy zobaczyłam, jak Mike całuje tamtą dziewczynę. Albo odrazę. A tymczasem poczułam się zdradzona.

Powieść „Zanim powróci strach” powstała w 2020r. a napisana została przez C.L. Taylor. Brytyjska pisarka pochodzi z Worcester. Karierę literacką rozpoczęła w 2005 roku od wielokrotnie nagradzanych opowiadań publikowanych w gazetach i magazynach dla kobiet, m.in. w „Sunday People” i „Sunday Express”. Jest autorką sześciu thrillerów psychologicznych, które zostały  bestsellerami. Zdobyła wiele nagród, a jej książki zostały sprzedane w nakładzie przekraczającym milion dwieście tysięcy egzemplarzy. Jej najnowszym dziełem jest „Zanim powróci strach”.

Lou Wandsworth jest już dorosłą kobietą. Przez skandal w którym była ofiara, po dziś dzień nie umie sobie ułożyć życia. Koszmar z przed lat cały czas ją gnębi, zabierając jej radość z życia i odbierając umiejętność zbudowania zdrowego związku. Po kolejnym rozstaniu z cudownym facetem, Lou wraca do starego domu w którym mieszkała kiedy odegrała się cała tragedia. Wspomnienia wracają, kobieta mimo że wie że jest już inną osobą, nie potrafi zapomnieć swojego oprawcy. Gdy wybiera się co centrum ogrodowego, przeżywa szok. Spotyka tam JEGO... Wygląda inaczej ale Lou jest pewna że to on, za dobrze go pamięta. Widok mężczyzny nie jest największym szokiem jaki przeżywa. Nie jest on bowiem sam, towarzyszy mu pewną dziewczyną, widać że są ze sobą blisko. Nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt że dziewczyna jest jeszcze nastolatką i może stać się jego kolejnym łupem.

Książka „Zanim powróci strach” wywarła na mnie bardzo silne emocje. Poruszająca historia wciąga jednocześnie pokazując dogłębnie jak może wyglądać obsesyjna miłość. Książka zachwyca. Dawno nie czytałam tak mocnego thrillera. Fabuła jest niesamowita, w prawdzie w jednym momencie miałam wrażenie że fabuła jest lekko naciągana, była  to jednak krótka chwila, a dalsza część książki rozwiała to małą niedogodność. Podsumowując mogę szczerze napisać że to jeden lepszych thrillerów jakie czytałam.

Informacje dodatkowe o Zanim powróci strach:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-07-01
ISBN: 978-83-8215-015-5
Tytuł oryginału: The fear
Tłumaczenie: Robert Waliś
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce Zanim powróci strach

Kup książkę Zanim powróci strach

Teraz zaśniesz
C.L. Taylor0
Okładka ksiązki - Teraz zaśniesz

Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo. Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące...

Nieznajomi
C.L. Taylor 0
Okładka ksiązki - Nieznajomi

Kolejny thriller autorki miliona sprzedanych książek, który znalazł się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „Sunday Timesa” Troje...