Zanim zapomnę. Splątane losy

Tom 3 cyklu Splątane losy

Dzisiaj przedstawiam Wam wspaniałą powieść historyczno-obyczajową pt. "Zanim zapomnę" autorstwa @magdalena_wala jest to 3 tom z serii Splątanych losów.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Pascal oraz autorce @magdalena_wala

Zapraszam w podróż do Jesionowego Zakątka, aby poznać tajemnice i niesamowite historie mieszkańców Zaborza.

Maja miała złe doświadczenie z przeszłości, dwa nieudane związki. Właśnie opuściła dom, w którym zaczął się remont, chce zacząć nowy etap w życiu. Chwilowo zamieszkała w pensjonacie u Aleksa. Lubiła Zaborze, znała wszystkich, często wspominała dzieciństwo. Z Łukaszem znali się od lat i zawsze traktowała go jako kumpla. To on zajmował się nadzorowaniem remontu jej domu, jak i Piekielnym Dworem. Był architektem. Według ich prababek Piekielny Dwór powinien być unicestwiony, zapomniany. Jakie tajemnice skrywa? Kto okaże się jego dziedzicem?

Maja przeszła z Łukaszem z jednej relacji w drugą, z przyjaźni w miłość. Czy zachowa do niej szacunek, kiedy dowie się o jej przeszłości?

W Mai ręce trafia kopia listów z archiwum. Czytając listy Maja coraz bardziej zagłębiała się w relację osoby uwięzionej, która z ciechanowskiego więzienia została przewieziona do Walddorf. Łukasz od dawna interesował się przeszłością Zaborza, daje Mai listy, ukryte w szafie. Okazuje się, że listy napisała ta sama osoba. Dostał je od prababci Izabeli, miał je przeczytać po jej śmierci, zapomniał. Dziś rozpoznał pismo - to Izabela Wygnaniec. Kim okazali się pradziadkowie Mai i Łukasza? Przecież Maja nie przypomina Henschea, a on Jürgena von Walddorfa?

W pobliżu Dworu Piekielnego zostają odkryte ludzkie szczątki. Czy należały do najbardziej znienawidzonego mężczyzny w okolicy - Jürgena von Walddorfa?

Książka obrazuje nam losy kobiet w czasach współczesnych oraz końca II wojny światowej. Autorka @magdalena_wala w doskonały sposób przedstawia czytelnikom jak mroczne sekrety z przeszłości mogą wpłynąć na nasze dalsze losy, a także na życiowe wybory w przyszłości. W lekturze możemy poznać historię, losy kobiet w więzieniu w tamtym czasie, a w świecie współczesnym historię Mai i Łukasza. Z całego serca polecam całą trylogię Splątanych losów. ❤️

Informacje dodatkowe o Zanim zapomnę. Splątane losy:

Kup książkę Zanim zapomnę. Splątane losy

Klątwa ruin
Magdalena Wala0
Okładka ksiązki - Klątwa ruin

Wzruszająca podróż do roku 1920 i czasów walki o wolność Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny, ale dzięki protekcji...

W sercu wroga
Magdalena Wala 0
Okładka ksiązki - W sercu wroga

Pierwszy tom nowej, rozdzierającej serce sagi Magdaleny Wali. Jest wiosna 1944 roku. W cieniu wojny wśród mazurskich jezior rodzi się uczucie, które może...