Zapach cytrusów

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2021-09-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366573666
Liczba stron: 408
Dodał/a opinię: Małgorzata Mroczkowska

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Bardzo lubię książki Katarzyny Kieleckiej. Dlatego z radością sięgnęłam po książkę "Zapach cytrusów". I już żałuję, że nie miałam okazji przeczytać pierwszej części z tej serii "Cytrusowy gaj". W książce mamy kilku bohaterów. Ada zmaga się z traumą z przeszłości, jaką zgotował jej były narzeczony. Dziewczyna próbuje ułożyć sobie życie z Bartkiem, ale niespodziewana wiadomość o ciąży może pokrzyżować jej plany. Tymek, dziesięcioletni chłopiec, bardzo przeżywa wyjazd swojej matki. Czy jest coś co może ją zatrzymać? Stefan, ojciec Ady, po dwudziestu latach wychodzi z więzienia. Musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Czy miłość, która doprowadziła go do zbrodni, ma jeszcze szansę? Czy uda mu się odbudować z Heleną dawną bliskość?
Pytań jest wiele, a na wszystkie znajdziecie odpowiedź właśnie w tej książce.
Książkę dobrze się czyta, czasami bohaterowie mówią gwarą, co oddaje lepszy klimat powieści. Akcja toczy się powoli, poznajemy bohaterów i ich rozterki. Tajemnice z przeszłości, tajemnice rodzinne, wielka miłość, namiętność i zbrodnia. Tego w książce nie brakuje. Bohaterowie to zwyczajni ludzie z wadami, problemami, z takimi problemami, które mogą być tuż obok nas. Nie ma tam postaci przekolorowanej, dlatego z niektórymi możemy się utożsamiać. Niektórzy wzbudzają dobre emocje, niektórzy drażnią, ale w tym jest cały urok. Polubiłam postać Ady, ale chyba najbardziej drażniła mnie Helena.
W powieści nie zabrakło humoru, ale też i wzruszających scen. Podczas czytania można się pośmiać, ale też i wzruszyć. Przez chwilę nawet przemykają przez strony postacie w wcześniejszych powieści autorki z cyklu Ślady, co było bardzo miłe:) Pani Ludmiła i jej papuga wprowadzają dużo kolorów do powieści, to barwne i sympatyczne postacie, a wątek z nimi wywołuje uśmiech na twarzy. Nie czytałam wcześniejszej części, ale wcale nie czułam się zagubiona. Autorka nawiązuje do wydarzeń z przeszłości i dzięki temu mogłam połapać się w całej akcji.
Piękna, mądra i życiowa książka, po którą na pewno warto sięgnąć.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Zapach cytrusów

Kup książkę Zapach cytrusów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Ślady. Psim tropem
Katarzyna Kielecka 0
Okładka ksiązki - Ślady. Psim tropem

Bohaterowie z powieści "Sedno życia" i "Piętno dzieciństwa" powracają! Edycie i Jędrkowi nareszcie wszystko się układa. Pochłonięci miłością, opieką nad...

Cytrusowy gaj
Katarzyna Kielecka 0
Okładka ksiązki - Cytrusowy gaj

Ada, nauczycielka w przyszpitalnej szkole, wiedzie szczęśliwe życie u boku Jacka. Planuje ślub, jednocześnie angażując się w opiekę nad dziećmi z chorobami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy