Zapach pożądania

Tom 1 cyklu Nienasyceni

“Zapach pożądania“

Trwa już przedsprzedaż drugiego tomu serii Nienasyceni debiutującej Moniki Nawary. Pierwszy tom zyskał wiele pochlebnych opinii i właśnie pragnę dołączyć do nich swoją ☺️

Szlag mnie trafiał, bo tak chciałam czytać, a nie miałam czasu. To straszne uczucie szczególnie gdy książka wciąga tak jak ta.

Czemu Zapach pożądania ? Kwestie dosłownie zapachowe odgrywają tu szczególną rolę. Główna bohaterka Catherine Montmar, mieszka w Paryżu i rozpoczyna pracę w rodzinnej firmie zajmującej się produkcją perfum. Ich zapachy mają swoją tradycję, marka jest rozpoznawalna ale przez złe decyzje biznesowe jej ojca, firma ma poważne problemy finansowe.

Ale nie tylko same flakoniki są tu istotne. Autorka w bardzo ciekawy sposób opisuje to jak zapachy bohaterów działają na nich wzajemnie, jak reagują na siebie nawzajem czując poszczególne kompozycje. Z czymś takim się jeszcze nie spotkałam i czytając, miałam nie raz chęć też to poczuć. A na swój sposób autorka nam to umożliwia opisując co wyczuwa, jakie nuty zapachowe i to też jest czymś nowym co mi się bardzo podobało.

Co do samych bohaterów ...

Mamy tu taki jakby trójkąt miłosny choć ten trzeci jest na horyzoncie, stanowi zagrożenie zarówno dla tworzącej się relacji jak i dla naszej głównej bohaterki gdyż zachowanie Lorenzo Deluzzo bardzo ją niepokoi. Ale dlaczego?

Z powodu problemów finansowych firmy, Catherine jest zmuszona szukać osoby, która wykupi część udziałów. Wśród kandydatów jest właśnie wspomniany Lorenzo, któremu ewidentnie nie zależy tyle na firmie co na uroczej Catherine i nie da się nie wyczuć, że chce ją zdobyć za wszelką cenę. Jednak nie tylko jego oczarowała ta kobieta.

Bruno Winters ma rękę do interesów i nie w głowie mu poważne związki. Jednak nie może zapomnieć kobiety która wpadła na niego na siłowni, później na ulicy i ... Jeszcze nie raz 😅 oj przeznaczenie uparcie chciało by poznali się lepiej i gdy przyjaciel informuje go, że jest możliwość zakupu udziału w pewnej firmie, gdzie okazuje się, że pracuje obiekt jego westchnień, widzi w tym swoją szansę.

Ale czy aby nie jest za późno ?

Jak daleko zaszły starania Lorenzo ?

Czy Catherine i Bruno będą w stanie wycofać się z decyzji jakie już zapadły odnośnie zarówno firmy jak i kontaktów z Lorenzo ?

Nie tylko tych troje odgrywa tu ważne role. Wokół Catherine jest wiele życzliwych jej osób. Ma wyjątkowych przyjaciół - Samuela i Julię, niezwykłą Jasmine i jej partnera Jasona, a także babcię Helenę, która wywołuje bez wątpienia uśmiech na twarzy ❤️ można odnieść wrażenie, że każdy kto zna tę kobietę otacza ją taką opiekuńczością i zarówno Bruno jak i jego przyjaciel William również z miejsca mają taki odruch. A niestety będą mieli okazję się o nią zatroszczyć.

Co mi daje do myślenia to to, że nie jedna z osób znających i troszczących się o Catherine , lubi i szanuję także Lorenzo. Ciekawi mnie jak autorka pociągnie ten wątek dalej.

Bruno z kolei irytował niejednokrotnie broniąc się przed uczuciami. Chce zdobyć Catherine bo dominuje w jego myślach ale zarazem nie chce traktować jej poważnie i też nie chce pozwolić na to by zdobył ją ktoś inny. Czy w pozwoli na to by serce wygrało z rozumem ?

Catherine też się boi, już raz została zraniona , nie chce by Bruno ją skrzywdził. I mam szczerą nadzieję, że tego nie zrobi. Ale czy się ona sprawdzi, przekonamy się już w drugim tomie.

Ten jest taki zmysłowy - to określenie pasuje mi do niego najbardziej. Czuć to jak niesamowicie bohaterowie na siebie działają , te chemię, taki magnetyzm . Autorka nie zawaliła nas scenami erotycznymi, dominuje tu właśnie ten zmysłowy pociąg seksualny, emocje i wątpliwości towarzyszące bohaterom . Fajnie jest to wszystko przeżywać wraz z nimi i serdecznie polecam Wam tę książkę żebyście sami się o tym przekonali.

Dziękuję zarówno autorce jak i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji ❤️

Informacje dodatkowe o Zapach pożądania:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-06-22
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Tagi: #zapachpożądania #wydawnictwoniezwykłe #romans

Zobacz opinie o książce Zapach pożądania

Kup książkę Zapach pożądania

Logan
Monika Nawara0
Okładka ksiązki - Logan

Logan Sullivan i Samira Hudson przyjaźnią się od dawna i tak by pozostało, gdyby nie jedna chwila słabości i pochopnie podjęta decyzja. Pewien wyjątkowy...

Gabriel
Monika Nawara0
Okładka ksiązki - Gabriel

Rosalyn Beckers i Gabriel Smith dzięki wspólnym przyjaciołom znają się od dawna. Często mijali się na imprezach, wymieniając jedynie formułki grzecznościowe...