Zasiej w sobie ziarno możliwości

Kiedy uświadomimy sobie, jaką moc ma tworzenie, możemy zrobić naprawdę bardzo wiele. Nasze pokłady możliwości są ogromne i ciągle do odkrycia. Wystarczy się zaprzeć, zmotywować i działać.

„Kiedy będziesz uczciwy wobec siebie,
Wstaniesz z kolan kolejny raz.
I będziesz tak robił za każdym razem,
Gdyż jesteś DROGĄ i ŻYCIEM.

Jesteś w stanie zawsze zwyciężać!”

Książka podzielona jest na trzy części.
Pierwsza część jest najobszerniejsza. Zawarte w niej są bardzo ważne i ciekawe informacje, spostrzeżenia o naszym codziennym życiu. Jak strach wpływa na nasz organizm i nasze myślenie. Jak nas wyniszcza od środka. Jak powinniśmy przejąć nad nim kontrolę. Autor podaje nam kilka ciekawych przykładów. Może niektórzy z Was już je stosowali. Ja od 2 lat stosuję optymistyczne podejście do życia oraz jestem wdzięczna za to, co mam i cieszę się każdym dniem. Są dni lepsze i gorsze, ale trzeba zawsze myśleć pozytywnie i tego Kochani Wam życzę.
„Człowiek musi opanować myśli! (…) Osoba panująca nad myślami będzie miała władzę nad swoim ciałem. Od myśli się zaczyna. Trzeba wiedzieć, czym chcemy się karmić. Gdzie jest twoje serce, tam jest twój skarb.”
Druga część to wizualizacja. Jak się jej nauczyć, kto ją stosuje i jak ułatwia i pomaga w życiu. „Oszukaj swój mózg wyobraźnią.” Ta część przybliża nam, że wszystko jest możliwe, wystarczy uwierzyć, chcieć i wytrwać w swoich postanowieniach i być cierpliwym. Odkrywamy siebie i swoje talenty, które w nas drzemią. Warto zagłębić się w metafizyczne zdolności, ponieważ możemy odkryć w sobie niezwykły dar, o którym nawet nie wiedzieliśmy. Żeby go odkryć, trzeba nad sobą popracować.
Trzecia część dotyczy: „Nic nie wypada i nic nie musisz.” Wiele w niej przemyśleń, wiele pytań, na które powinniśmy sobie szczerze odpowiedzieć zgodnie z naszym sumieniem.
Pozostawiam wam kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć. Czy czujesz, że jesteś traktowany z szacunkiem? Czy potrafisz być szczęśliwy, kiedy nic nie dzieje się po twojej myśli? W jaki sposób zmienić swoje nastawienie?

Każda z tych części jest poparta doświadczeniami autora. Opowiada on na podstawie swojej przypadłości, z którą się boryka, jej postępach, zmaganiach, słabościach, strachu, ale też i o rozwiązaniach, które dają mu energię, aby walczyć i się nie poddawać. Wiedzą, do której dotarł bardzo chętnie się z nami dzieli oraz swoimi spostrzeżeniami.

Do szczęścia człowiekowi jest potrzebne tak naprawdę niewiele. Czyjś uśmiech, dobre słowo czy pojawiające się pąki na drzewach. Zatem powinniśmy żyć pełnią szczęścia, nie śpieszyć się, bo pośpiech nie jest naszym sprzymierzeńcem. Zwolnijmy więc, zatrzymajmy się, oczyśćmy nasze myśli, maksyma pozytywności. Pamiętajmy, że mamy wybór i że życie mamy tylko jedno i powinno być bogate w różne doświadczenia. „Bądź pewien, że wszystko jest w twoich rękach, bo to ty rządzisz swoim życiem.” Abyśmy byli w pełni spełnieni i szczęśliwi, a nie tylko na chwilę, moment. Doceńmy je i cieszmy się małymi rzeczami, chwilami, które przynoszą radość i uśmiech na naszej twarzy. Bo od czegoś trzeba zacząć. Bądźmy świadomi naszego tak krótkiego życia i doceńmy ulotne chwile.
Uważam, że z każdej lekcji trzeba wyciągać wnioski, aby po raz kolejny nie popełniać błędów. Zaakceptować stan, w jakim się znajdujemy. Nie zazdrościć innym, tylko razem z nimi się cieszyć. Rozwijać się i zdobywać kolejne doświadczenia. Stawiać sobie pewne granice i się ich trzymać. A toksycznych ludzi trzymać jak najdalej.
Polecam Wam bardzo serdecznie ten poradnik. Wyciągniecie z niego mnóstwo ciekawostek i zmotywujecie się, aby zmienić swoje życie.

„Ale… jest w tym wszystkim „ale”. Zawsze, ale to zawsze, mam możliwość wyboru. Być może z małymi ograniczeniami, ale mam. I na pewno moim wyborem jest to, aby się nie poddawać, aby zdawać sobie sprawę, że jestem kreatorem, a nie ofiarą, i że na pierwszym miejscu stawiam wytrwałość i cierpliwość, bo wiem, jak funkcjonuję, kiedy mam je „przy swoim boku”. (…) jeśli będziesz wytrwały i cierpliwy, nic nie będzie w stanie cię złamać.”

Informacje dodatkowe o Zasiej w sobie ziarno możliwości:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-12-20
Kategoria: Poradniki
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Jagoda Buch

Tagi: samorozwój coaching rozwój osobisty punkt widzenia

Zobacz opinie o książce Zasiej w sobie ziarno możliwości

Kup książkę Zasiej w sobie ziarno możliwości

Zmieniając siebie zmieniasz świat
Witold Pańczyszyn0
Okładka ksiązki - Zmieniając siebie  zmieniasz świat

Każdy rozdział książki jest podzielony na dwie części, które są ze sobą połączone, stanowiąc zaplanowane uzupełnienie i pewną spójność. Pierwsza...