Zaufaj mi

Meghan Allen jest sama na świecie, matka została zamordowana przez ojca, który odsiaduje dożywocie w więzieniu. Urodziła się pod mostem, ciągłe tułaczki z rodzicami alkoholikami, brak miłości rodzinnej, domy dziecka odcisnęły duże piętno na rozwoju dziewczyny. Jednak ta się nie poddała, mały, niespodziewany spadek po nieznanej babci umożliwił jej start do innego lepszego życia. Dziś Meghan to młoda, ambitna studentka medycyny, żeby przeżyć, musi godzić ciężką pracę kelnerki z wkładami na Uniwersytecie. Pewnego dnia przez zwykły zbieg okoliczności na jej drodze staje on, nieziemsko przystojny multimiliarder Ethan Hudson, najbardziej rozpoznawalny człowiek w USA. Od tego zdarzenia jej życie nabiera innych barw i przyśpiesza z zawrotną prędkością.

Opowieść romantyczna, fabuła właściwie nie odkrywa niczego nowego. Podobne problemy przeżyło już wielu bohaterów w wielu romansach. Jednakże autorka stworzyła bohaterkę, która swą szlachetnością i bezinteresowność skradła me serce. To postać, zupełnie nie przypomina swoich rówieśników, goniących za sławą i pieniędzmi. Dziewczyna wiele przeszła, w dzieciństwie towarzyszył jej tylko ból i cierpienie. Potrzebowała miłości i zrozumienia, których nie mogła otrzymać od najbliższych, bo ich nie miała. Powinna mieć skrzywiony kręgosłup moralny, a w rezultacie to silna i wrażliwa osoba.

Duży plus za lekki styl i prosty język. Książka podzielona jest na kilkanaście krótkich rozdziałów, dzięki czemu szybko pochłaniamy fabułę. Historię poznajemy z perspektywy dwójki bohaterów, co zachęca do czytania. Nie ukrywam, że jestem zwolenniczką szczęśliwych romansów, a ten dostarczył mi sporej dawki dobrej zabawy. Polubiłam głównych bohaterów i świetnie się bawiłam, śledząc ich potyczki. Mamy tu zderzenie dwóch zupełnie różnych światów, dwóch różnych osobowości.

Jest to debiut i do nich podchodzę inaczej, uważam, że powinniśmy dać szansę dla początkującego pisarza. ,,Zaufaj mi” oceniam jako bardzo udany początek, jest talent, jest potencjał na dalszą przygodę z pisarstwem. Polecam.

Informacje dodatkowe o Zaufaj mi:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-01-25
Dodał/a opinię: Ela-Monia

Tagi: Romans współczesny

Zobacz opinie o książce Zaufaj mi

Kup książkę Zaufaj mi