Zaufaj mi

Jeśli chodzi o pióro autorki, to bardzo chętnie przeczytam wszystko, co tylko napisała i napisze. Ma bardzo interesujący styl pisarski, który tonuje i podkreśla w zależności jaka postać kim jest. Pisze bardzo uczuciowo, zwłaszcza, kiedy chodzi o główną bohaterkę. Już z samego wstępu czytamy o tym, że nie miała łatwego dzieciństwa. To, czego była świadkiem jako dziecko miało na nią bardzo duży wpływ na to, kim się stała. Z powodu straszliwych wydarzeń, które męczą ją nawet w dorosłości, musiała pójść do domu dziecka. Tam nauczyła się mieć ograniczone zaufanie do wszystkich. Sprawy materialne wciąż się za nią ciągnęły. Nigdy nie było ją stać na godne życie. Obecnie pracuje jako kelnerka i wie, że dzięki temu stać ją na studiowanie medycyny. Szanuje wartość pieniądza i dlatego jest załamana, kiedy się dowiaduje, że postać której nie zna, ale kto jest obrzydliwie bogaty, ma przejąć restaurację w której pracuje. Jest pewna, że od razu zostanie zwolniona. I teraz on, pan Ethan, mężczyzna z ogromnych rozmiarów portfelem, znany wszystkim jako gruba ryba ma zostać nowym właścicielem lokalu w którym pracuje Ona. Z charakteru nieco gburowaty, ale to dlatego, że sam doszedł do olbrzymich rozmiarów majątku i wie, że ludziom tylko o niego chodzi. Jednak nie podobało mi się to, że nikogo nie traktował godnie, był wielkim królem, który w swoich myślach poniżał każdą napotkaną osobę. Kobiety do niego lgną, lecz wybranka serca nadal się nie pojawiła. Czy możliwe, by stała się nią uboga Meghan?
Ja od samego początku polubiłam główną postać za to, że nawet jak już była w tej wielkiej rezydencji, to nie pragnęła kąpać się w luksusie, tylko nawet uważała, że nie jest jego godna. Nie chciała chodzić w bogatych ubraniach, gdyż dla niej była to strata pieniędzy. Często, kiedy rozmawiali, ona przedstawiała mu swoje wizje życia, a on choć nie zawsze się z nimi zgadzał, to jednak wysłuchiwał do końca. Książka mi się spodobała, bo podkreślała nie tylko jak ważna jest wartość pieniądza, ale i jego mądre wykorzystanie. Tajemnice, które tutaj ciążyły musiały wyjść, żeby ona mogła złapać czystą kartkę w obecnej chwili życia. Nawet powiedziałabym, że to para idealna, bo to, czego on nie miał, ona posiadała w nadmiarze. Taki prawdziwy współczesny Kopciuszek, tylko dla dorosłych. Większą część książki zajmują rozmowy, dlatego czyta się ją naprawdę bardzo szybko. Nie ważne, że jest przewidywalna. Ma w sobie pewną wartość i to mi się w niej podobało najbardziej:-)

Informacje dodatkowe o Zaufaj mi:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-01-25
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Tagi: Romans współczesny

Zobacz opinie o książce Zaufaj mi

Kup książkę Zaufaj mi