Zawsze przy tobie

Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: The Wright Love
Dodał/a opinię: Dominika Róg-Górecka

Kiedy słyszmy słowa „dopóki śmierć was nie rozłączy” bynajmniej nie myślimy o śmierci. Raczej o miłości, wielkiej, nieskończonej, która nigdy się nie wypali. Ale wszystko ma swój koniec. Czasem zbyt gwałtowny, zbyt szybki. Jak żyć z myślą, że drugiej osoby już nie ma?

Mąż Sutton nagle umiera. Kobieta z dnia na dzieje staje się wdową i samotną matką. Ma wrażenie, że jej świat się skończył. Aż któregoś dnia poznaje Davida. I kiedy dochodzi do wniosku, że mogłaby otworzyć przed nim serce, na jaw wychodzą sekrety i tajemnice. Czy Sutton może mu wierzyć? Czy los ponownie z niej zakpił?

Gdy sięgałam po tę książkę nie miałam pojęcia, że jest to piąty i ostatni tom serii. Chyba na samym początku, gdy powieść wchodziła na rynek, nie była oznaczana jako kontynuacja. I w taki oto sposób przeczytałam zakończenie cyklu nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Czy był to wielki problem? Niekoniecznie. Dowiedziałam się, że wcześniejsze książki po prostu opisują losy każdej z pięciu sióstr rodziny Wright. Jednak historie te są w pełni niezależne i można je czytać oddzielnie.
"Bycie szczęśliwą wydaje się wielkim wyzwaniem. (...) Chcę być w stanie dojść do siebie, Mav, ale to takie bolesne".

„Zawsze przy tobie” to powieść dedykowana przede wszystkim miłośniczkom romansów. Dlaczego? Bo świetnie wpisuje się w ramy tego gatunku. „All You need is love” – mniej więcej taki jest przekaz historii. To właśnie miłość odgrywa kluczową rolę w tej opowieści, jej poszukiwanie, smakowanie, próbowania.

Niestety sama historia nie należy do najbardziej oryginalnych. Wątek główny jest bardzo przewidywalny i typowe. Nie sposób znaleźć tu pomysłowych wątków, czy zaskakujących zwrotów akcji. Opowieść jakich wiele. Łatwa, miła, przyjemna, ale mało nowatorska.

Ciąg dalszy na:

Kup książkę Zawsze przy tobie

Zobacz opinie o książce Zawsze przy tobie
Dziewczyna mojego brata
K.A. Linde0
Okładka ksiązki - Dziewczyna mojego brata

Kiedyś chodziłam z jego bratem. On tego nie pamiętał, a ja wolałabym zapomnieć. Od dawna nie chciałam mieć nic wspólnego z tą rodziną, ale kiedy...

Dobry wybór
K.A. Linde0
Okładka ksiązki - Dobry wybór

Zakazany owoc kusi najbardziej. "Zawsze przestrzegam jednej zasady: nie łączyć spraw zawodowych z osobistymi." Kiedy po odniesionej kontuzji sportowej...

"Ale jej wzrok był pusty, kiedy na mnie spojrzała.
- Sutton.
- Powinieneś wyjść - powiedziała.
- Proszę, pozwól mi wyjaśnić. Moi rodzice...
Podniosła rękę.
- Nie. Po prostu... po prostu wyjdź.
- A co z nami? - wykrztusiłem. Ledwie mogłem oddychać, czekając na odpowiedź, której się spodziewałem.
- Jakimi nami?
Poczułem, jak na pierś spada mi dziesięciotonowy ciężar.
Po policzku spłynęła jej łza i Sutton ją starła.
Dystans między nami się powiększył.
- Nie wiem, kim jesteś, David - szepnęła, a głos jej się w końcu załamał. W końcu przeniknął do niego ból. - Nie ma żadnych nas.
Łomot.
Odgłos zamykającego się jej serca.
Trzask.
Odgłos pękającej ziemi, która otwierała się i mnie pochłaniała.
Pstryk.
Tak brzmiała moja nowa rzeczywistość. Byłem sam."

"Tego pierwszego dnia, kiedy ją zobaczyłem, zrozumiałem, że to jest ta jedyna. Mimo, że wtedy nic o niej nie wiedziałem. Spojrzała na mnie i byłem stracony. Kiedy się dowiedziałem, że jest z rodziny Wrightów, stało się jasne, że to niemożliwe. Miała męża i dziecko. Byłą kompletnie nieosiągalna. Jeszcze gorzej się zrobiło, kiedy Maverick umarł. Od tamtego słonecznego dnia wiedziałem już z całą pewnością, że Sutton Wright nigdy nie będzie moja.

• A teraz byliśmy tutaj. I wszystko wydawało się zbyt piękne, by mogło być prawdziwe."

Pasażer na gapę
Adrian Bednarek