Zbrodnia piętro niżej. Agentki bez licencji

Tom 1 cyklu Agentki bez licencji

Ta powieść z gatunku romans z wątkiem kryminalnym otwiera cykl zatytułowany: Agentki bez licencji. Autorka ujęła mnie nieco humorystycznym podejściem do zagadnień poruszonych w książce jak i bardzo przyjemnym i lekkim w odbiorze stylem. Po raz pierwszy zetknęłam się z piórem autorki, ale nie miałam problemów z czytaniem i odnalezieniem się w fabule, a dzieje się wiele.

Stuletnia, poznańska kamienica mieści w sobie mieszkańców, którzy od kilkudziesięciu lat mieszkają tu, ale tak naprawdę, oprócz zdawkowego uśmiechu i szybkiego dzień dobry, nic o sobie nie wiedzą, lub udają, że nie słyszeli o niczym. Jednak za zamkniętymi drzwiami toczy się życie ludzi, którzy mają wiele na sumieniu. Gośka wprowadziła się niedawno do swojego chłopaka. Marzy by porzucić pracę w gastronomii a zając się dziennikarstwem śledczym.

Nawet nie zdaje sobie sprawy, że niebawem będzie mogła przekonać się, czy nadaje się do tego zawodu.
Kto i dlaczego został zamordowany piętro niżej? Czy bohaterka sprawdzi się w roli tropiącej zbrodnie? Co przyniesie jej dociekliwe podejście do sprawy? Czy odkryte szokujące sekretynie odstraszą jej i nie spowodują, że porzuci marzenia?

Z tą pozycją nie sposób się nudzić, a niezwykle gęsty, tajemniczy klimat tworzy idealną atmosferę, która powinna towarzyszyć czytelnikowi podczas poznawania lektury. Historia zabójstwa fotografki tylko z pozoru wydawała się prosta, jednak im dłużej dziewczyna dociekała prawdy tym ohydniejsze czyny ujrzały światło dzienne.

Początkowo mnogość imion postaci z książki mogą przerazić, lecz szybko poznajemy kto jest kim i od tej pory przez lekturę się płynie w ekspresowym tempie.

Podobała mi się kreacja bohaterów. Każda osobowość znacznie różniła się od siebie, wyglądem czy charakterem, jednak przypisana im rola idealnie donicy pasowała. Te zabiegi spowodowały, że utożsamiałam się z Gośką, tak jak ona wnikliwie obserwowałam i analizowałam informacje, które wcale nie były oczywiste, a często bardzo mylące.

Lubicie takie połączenie gatunków, a powieść wydaje się pasować do waszych preferencji, to zachęcam do sięgnięcia po tą lekturę. Nie obawiajcie się lejącej krwi, brutalności. Polecam!

Informacje dodatkowe o Zbrodnia piętro niżej. Agentki bez licencji:

Kup książkę Zbrodnia piętro niżej. Agentki bez licencji

zjeŻona
Anna Kapczyńska0
Okładka ksiązki - zjeŻona

W każdej kobiecie drzemie wielka siła, tylko trzeba ją obudzić. Ale jak obudzić coś, czego istnienia się nawet nie podejrzewa? I w dodatku bliscy w imię...

Wyśniona Gwiazdka
Anna Kapczyńska0
Okładka ksiązki - Wyśniona Gwiazdka

Święta pozwalają uwierzyć, że zawsze można zacząć od początku. Tuż przed świętami Wanda otrzymuje propozycję służbowego wyjazdu do Pragi. Na miejscu dociera...