Zderzacz

Pamiętacie film „Anioły i demony” nakręcony na podstawie książki Dana Brown’a? Podobał Wam się?
Osobiście film lubię, jednak książka była zdecydowanie lepsza. Ogólnie nie będę ukrywać, że mam słabość do książek autora. W „Aniołach i demonach” była mowa o boskiej cząsteczce. I to właśnie ta boska cząsteczka jest tak naprawdę tematem przewodnim książki Joanny Łopusińskiej pod tytułem „Zderzacz”.
Zacznijmy od tego, że książka jest napisana bardzo ciekawie. Styl autorki jest lekki i bardzo przystępny. Jednak użyto w książce sporo języka naukowego, który może przytłoczyć niektórych czytelników. Dla mnie akurat jest to atut, ale jak wiemy gusta są różne. Widać, że autorka poświęciła wiele czasu na dokładny research i to dzięki temu stworzyła coś genialnego dla fanów thrillerów, kryminałów i powieści sensacyjnych.
Początkowo akcja wymaga nie lada skupienia, aby dogłębnie się w nią wgryźć. Od samego początku jesteśmy zasypani ważnymi informacji, w tym naukowymi, a strona za stroną akcja naprawdę nabiera tempa. Co Wam mogę zagwarantować? Serię mocnych wrażeń i masę zwrotów akcji, których kompletnie się nie spodziewaliście! Nawet jeżeli nie lubicie fizyki to jestem pewna, że ta książka pochłonie Was bez reszty - nauka, zaginięciem młodego, genialnego fizyka to mieszanka genialna. Wraz z postaciami, które swoją drogą wykreowane zostały wyśmienicie będziecie prowadzić śledztwo i próbować odkryć tajemnicę. Czy uda Wam się przewidzieć zakończenie? Sądzę, że nie. Przynajmniej mi się to nie udało, bo historia jest naprawdę zawiła.

„Zderzacz” to książka od której było mi się ciężko oderwać. Coś w klimacie Dana Brown’a, ale nie do końca. Troszeczkę nauki, ale i mocno rozbudowany wątek kryminalny. Dla mnie ta lektura jest świetna i jestem pewna, że znajdzie szerokie grono odbiorców! Zdecydowanie polecam! 🖤

Instagram: @k.tomzynska

Kup książkę Zderzacz

Śmierć i Małgorzata
Joanna Łopusińska0
Okładka ksiązki - Śmierć i Małgorzata

Świetnie napisany thriller psychologiczny, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje... Warszawa, upalne lato. Młody lekarz, Henryk Wieroński...

Zero
Joanna Łopusińska0
Okładka ksiązki - Zero

Czy można bać się liczby? Czy to ona jest największą zagadką naszego uniwersum? I co łączy miłość, śmierć i boski umysł? Wrzesień 2012 roku, Oksford...