Zdobywca. Czas zemsty

Tom 3 cyklu Zdobywca

„Zdobywca. Czas zemsty” jest to trzeci tom z serii „Zdobywca”. Jest to pięciotomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania imperium mongolskiego stworzonego przez Dżygnis-chana.
Dżygnis-chan nie zaprzestaje podboju mimo nękających go przeciwności, takich jak skrytobójcy, wrogowie i rozłam we własnej rodzinie. Żądza zemsty wiedzie go do Arabii, gdzie przyjdzie mu stawić czoło armii szacha.
Dwaj synowie Dżygnisa- Dżoczi i Czagataj żywią do siebie czystą nienawiść, która doprowadza do podziału wojowników. Nadszedł czas, aby najpotężniejszy człowiek świata wybrał swojego dziedzica.
„Czas zemsty” należy do gatunku powieści historycznej.
Conn Iggulden pisze przyjemnym stylem pisania, który pomimo wydarzeń historycznych czyta się z przyjemnością.
Trzecia część cyklu „Zdobywca” jest, jak na razie najgrubszą jaką czytałam z całej serii.
Myślę, że powieść spodoba się miłośnikom historii, natomiast jeżeli chodzi o osoby, które nie przepadają za historią to nie jestem do końca przekonana czy powieść przypadnie im do gustu.
Nigdy nie sądziłam, że jestem w stanie przebrnąć przez powieść historyczną tak szybko. Zawsze męczyłam się czytając takie książki, dlatego ta powieść była dla mnie miłym zaskoczeniem. Nie wszystko mi się podobało, jednak zachowam to dla siebie, żeby nie zdradzać za wiele. Bynajmniej nie jest to spowodowane pomysłem autora, co ogólnie obyczajów panujących w tamtych czasach.
Książka nie jest samymi suchymi faktami historycznymi, autor pozwolił sobie zmienić parę rzeczy, żeby bardziej ubarwić powieść. Na końcu książki jednak wszystko jest wyprostowane w krótkiej nocie historycznej.

Informacje dodatkowe o Zdobywca. Czas zemsty:

Kup książkę Zdobywca. Czas zemsty

Zdobywca. Władcy łuku
Conn Iggulden0
Okładka ksiązki - Zdobywca. Władcy łuku

Zdobywca to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – Imperium Mongolskiego...

Imperator. Bramy Rzymu
Conn Iggulden0
Okładka ksiązki - Imperator. Bramy Rzymu

Pierwszym tom, którym poznajemy dzieciństwo i młodość Gajusza, który - jak każdy chłopiec z warstwy nobilów - otrzymuje staranne wychowanie...