Zdradzona

Tom 2 cyklu Narzeczona (Kiera Cass)

Po przeczytaniu książki „Narzeczona” niezwłocznie sięgnęłam po kontynuację bardzo ciekawej dla mnie historii. Zakończyła się ona w taki tragiczny sposób, że od razu zasiadłam do czytania.

Jak już wspominałam, przypadło mi do gustu lekkie pióro i przystępny styl autorki, przez co tę powieść pochłonęłam na raz bez odkładania jej na bok. Czytało mi się ją bardzo szybko, a dalsze losy bohaterki niezwykle mnie intrygowały.

Po stracie męża Hollis wyjeżdża z Koroanii wraz z nową rodziną. Tam próbuje przystosować się do życia w obcym otoczeniu i powrócić do normalności. Napięte stosunki ma tylko z kuzynem Silasa, który jej nie lubi i nie akceptuje. Ich utarczki słowne są tak nieprzewidywalne i zabawne, że wybuchałam głośnymi salwami śmiechu. Muszę przyznać, że tych dwoje miało niezwykle ostry język a ich riposty cięły niczym brzytwa. Dokąd zaprowadzi tę dwójkę wzajemna niechęć?

W królestwie Isolty źle się dzieje i dziewczyna będzie musiała dokonać trudnego a zarazem ważnego dla niej wyboru.
Co wydarzy się w nowej ojczyźnie? Czy bohaterka szybko zaklimatyzuje się w odmiennym otoczeniu? Czy jeszcze kogoś pokocha tak mocno jak męża, a może jest skazana na życie w samotności? W co wmieszana zostanie Hollis i czy pomoże obalić króla tyrana?

Uważam, że w drugim tomie akcja lektury jest bardziej dynamiczna, o wiele więcej się w niej dzieje, fabuła jest znacznie ciekawsza i pełna intryg. Zakończenie również zaskakuje i nie przewidziałam go wcześniej.

Kreacja postaci jest bardzo udana, a przemiana wewnętrzna dziewczyny bardzo mi się podobała. Z lekkomyślnej, trochę dziecinnej trzpiotki stała się rozważniejsza, inteligentniejsza, wrażliwsza i skora do poświęcenia.

Oczywiście jak to bywa w książkach pani Cass nie brakuje tu przepychu królewskiego świata, pięknych sukien i eleganckich panien. Jest też walka o władzę, groźba wojny, poświęcenie dla kraju i próba odszukania w tym wszystkim samej siebie i szczęścia, które da ukojenie.

Podobała mi się ta lektura, dlatego chcę i was zachęcić do jej przeczytania oraz poznania tej pasjonującej historii. Znajdziecie momenty grozy, gdy życie kilku postaci jest w niebezpieczeństwie. Jednym słowem polecam!

Informacje dodatkowe o Zdradzona:

Kup książkę Zdradzona

Rywalki
Kiera Cass0
Okładka ksiązki - Rywalki

Nigdy nie zazdrościłam szlachetnie urodzonym. Nie pragnęłam zostać wybrana. I nie chciałam brać udziału w konkursie, w którym stawką jest małżeństwo...

Syrena
Kiera Cass0
Okładka ksiązki - Syrena

Kahlen to syrena, która musi być posłuszna rozkazom wydawanym jej przez Ocean. Jej głos, odbierający rozsądek i budzący pragnienie rzucenia się...

Forget Me Not
Julie Soto