Ze złości

Tom 2 cyklu Detektyw Jakub Sobieski

Zakończyłam ostatnio swoje literackie spotkanie z detektywem Jakubem Sobieskim. „ Ze złości” to drugi tom opisujący zmagania człowieka, który wiele w sobie skrywa. Co prawda nie czytałam pierwszego tomu #owłos, ale nie przeszkodziło mi to w odnalezieniu się w fabule, może troszeczkę miałam niedosyt w kwestii głównego bohatera, bo coś mi się wydaje, że właśnie w poprzedniej części dużo się zadziało 😏

Z czym musi się zmierzyć Sobieski? Otóż wpada z impetem pomiędzy dwie przyjaciółki, jedna wyszła dopiero z więzienia i próbuje udowodnić, że została oskarżona niesłusznie, druga… w zasadzie ginie, a o morderstwo oskarżona zostaje ponownie ta pierwsza. Do tego dochodzi hazard, grube pieniądze, szemrany świat polityki i biznesu i przeszłość, która ma tutaj kolosalnej znaczenie. Czy detektywowi uda się rozwikłać sprawę morderstw, bo jest ich więcej i dojdzie do tego, dlaczego dwie przyjaciółki nagle stały się największymi wrogami?

Wspominałam kiedyś, że nie umiem jednoznacznie określić czy książki autorki biorę w ciemno, bo przyznaję, że miałam różne doświadczenia czytelnicze. Mimo wszystko tej serii chciałam dać szansę i …. jestem jak najbardziej na tak! Wielowątkowość, trupy i intryga to elementy, które bardzo często można spotkać w książkach Katarzyny Bondy, tu sprawiły że wsiąknęłam w tę historię niemalże od pierwszej strony.
Bardzo intrygowały mnie fragmenty listu, co więcej praktycznie do samego końca nie wiadomo, kto jest ich autorem, a nie są to laurki, wręcz przeciwnie, to teksty zawierające dużo obelg, gróźb i zła.

Znajdziecie tu mnóstwo niedomówień, sekretów, złości, gniewu, bólu i chęci zemsty. To elementy, który bez wątpienia tworzą mroczny klimat od pierwszej do ostatniej strony. Do tego nie zdążycie się obejrzeć, a już będziecie na finiszu, bo akcja pędzi tu w zastraszającym tempie. Kto zatem się odważy na taki wyścig? A może Drogi Czytelniku ukończyłeś już ten „morderczy” pęd ? Jakie są Twoje wrażenia, tętno wróciło już do normy? 😏

Informacje dodatkowe o Ze złości:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-08-10
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Ze złości

Kup książkę Ze złości

No wiesz, kobieta do seksu potrzebuje uczucia, a mężczyzna miejsca.

- Zemsta odrzuconej kochanki? - Skrzywił się. Mam w to uwierzyć?

- Tak. - Skinęła głową. - Uważasz, że złość to mało, by zabić?

- Ciebie czy twojego męża?

Balwierz
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Balwierz

Wraz z ostatnią kroplą, która wypłynęła z żyły dziecka, narodził się ON. Balwierz z Narwi. Z ciała martwego Tymka upuszczono krew, w pobliżu torów snajper...

Florystka
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Florystka

Kolejna powieść o policyjnym profilerze, bohaterze wcześniejszych powieści Bondy - "Sprawa Niny Frank" i "Tylko martwi nie kłamią". Hubert Meyer popełnił...