Ze złości

Tom 2 cyklu Detektyw Jakub Sobieski

Kryminały to nie moja specjalność, choć ostatnio i po takie sięgam. Książka należy do cyklu o Jakubie Sobieskim. "Ze złości" to tom 2 i muszę przyznać, że muszę nadrobić kiedyś tom pierwszy.

Jakub to były policjant, który otwiera agencję detektywistyczną. Czeka na licencję, która pozwoli mu ruszyć z planami. Nieoczekiwanie odwiedza go Aneta, kobieta, która została oskarżona o morderstwo. Razem z dziennikarzem, który się nią pojawia proponują Jakubowi sporo kasy za odszukanie Natalii, żony zamordowanego 20 lat temu mężczyzny. Aneta twierdzi, że została niesłusznie oskarżona, a to zeznania Natalii ja pogrążyły. Jakub początkowo odmawia. Jednak za namową Ady, która pracuje w prokuraturze pomaga jej w rozwikłaniu śledztwa. Co wydarzyło się 20 lat temu?

Książka jest pełna intryg. Jakub próbuje rozwikłać sprawę. Odnajduje Natalię, ale wkrótce ginie. To dopiero początek. Wkrótce giną osoby, które mogą coś powiedzieć w tej sprawie. Jest coraz więcej wątków, coraz bardziej sprawa się gmatwa. Dodatkowo ktoś próbuje skierować sprawę tak by Jakub był jednym z podejrzanych. W grę wchodzą wielkie pieniądze.

Autorka świetnie wykreowała zarówno bohaterów, jak i fabułę, Nie ma tu nieścisłości, każdy wątek idealnie przemyślany. Fabuła świetnie poprowadzona, tak by nasz wyprowadzić nie jeden raz w pole. Jak już myślimy, że wiemy  kim jest zabójca, okazuje się, że to ślepy zaułek. W dodatku nie wszystkie morderstwa popełniła ta sama osoba. Jednocześnie autorka sprytnie nami zamotała tak, że wątki się mieszały i mamy kilkanaście różnych spraw, które łącza się ze sobą w logiczną całość.

Książka napisana świetnym stylem. Mamy tu nie tylko dużo wątków, mimo to nie mamy problemu z ich połączeniem w całość. Do tego duży plus za postacie, które są dobrze wykreowane, ciekawe, mają wady. Nie ma nic przekoloryzowanego. Historia wciąga ale to jedna z tych, przy której musimy się skupić, by się nie pogubić. Nie należy do tych lekkich, choć przeczytanie może zając jedne wieczór. Autorka perfekcyjnie buduje napięcie, zaprasza nas do historii pełnej intryg, kłamstw, manipulacji z otoczka przestępczego świata. Zakończenie ciekawe, nieprzewidywalne. Z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę z serii . Polecam

Informacje dodatkowe o Ze złości:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-08-10
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Ze złości

Kup książkę Ze złości

No wiesz, kobieta do seksu potrzebuje uczucia, a mężczyzna miejsca.

- Zemsta odrzuconej kochanki? - Skrzywił się. Mam w to uwierzyć?

- Tak. - Skinęła głową. - Uważasz, że złość to mało, by zabić?

- Ciebie czy twojego męża?

O włos
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - O włos

Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary. Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy. W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci...

Krew w piach
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Krew w piach

,,Krew w piach" - nowa powieść Katarzyny Bondy, mistrzyni kryminału.  Krew w piach - o czym jest? Krew w piach to powieść oparta na prawdziwej historii...