Ziemia do Księżyca: Porywająca historia Apollo 11

Nie jedno dziecko z zafascynowaniem patrzy w niebo, nawet my dorośli potrafimy czasem się zatrzymać i zachwycić rozgwieżdżonym niebem, ale jak wytłumaczyć dziecku w przystępny sposób szerokie pojęcie jakim jest kosmos?
Książka. "Ziemia do Księżyca" opowiada o misji Apollo 11 w której to uczestniczyli Michael Collins, Neil Armstrong i Buzz Aldrin, mamy tutaj ukazany opis i wygląd statku kosmicznego oraz symbol misji. Na kolejnych stronach możemy poczytać o tym ile trudu trzeba było włożyć w to żeby na ten księżyc polecieć, ile potrzeba było do tego lat i prób żeby wreszcie się udało.
Nie wiele z nas wie że oprócz ludzi na księżycu były również zwierzęta, prawie każdy słyszał o słynnym psu Łajka który tak na prawdę wabił się Kudrajwka ale mało kto słyszał o kotce Felicette czy szympansicy Ham, a te zwierzęta również tam były.
Moim zdaniem jest to idealna książka dla dzieci, ponieważ prędzej czy później temat lotów w kosmos będzie omawiany w szkole, a chyba lepiej dowiedzieć się tego z ciekawej książki niż nudnego podręcznika. Jestem pewna też tego że każde dziecko które sięgnie po książkę z ciekawością przeczyta ją całą tak jak ja, jest tu tyle ciekawostek o tym jak wygląda skafander kosmiczny, jak pachnie księżyc lub kim była pierwsza kobieta w kosmosie, takich rzeczy nie przeczytamy w podręczniku a są to idealne informację do referatu który na pewno zrobi wrażenie na nauczycielu i kolegach.
Książka oprócz tego że skrywa ogrom informacji i ciekawostek jest również pięknie wydana i zadbana w małych detalach, jest w twardej oprawie i już od samego początku jest w niej dużo grafiki, prawie do każdej ciekawostki jest obrazek jak dana rzecz dokładnie wygląda. Dzięki tym grafikom wydaje nam się że tekstu nie jest tak dużo, bo wiele dzieci zniechęca się właśnie do książek dużą ilością tekstu.
Moja kolejna pozycja książek które trzeba posiadać, dzięki temu temat kosmosu staje nam się bliższy i o wiele ciekawszy.

Informacje dodatkowe o Ziemia do Księżyca: Porywająca historia Apollo 11:

Wydawnictwo: Muchomor