Ziemia do Księżyca: Porywająca historia Apollo 11

"To jest mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości." Te słowa 20 lipca 1969 roku wypowiedział astronauta Neil Armstrong stawiając stopę na Księżycu.
Wydana nakładem Wydawnictwa Muchomor książka Lary Albanese, z pięknymi ilustracjami Luogo Comune, to porywająca historia misji Apollo 11. Chyba w żadnej innej książce nie opisano dzieciom tak szczegółowo misji, w której człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu. Znajdą w niej między innymi: szczegółowy opis statku kosmicznego Apollo bez którego ta misja by się nie udała; Co spowodowało, że powstały takie projekty, jak program Apollo? Dowiedzą się o wcześniejszych misjach z udziałem ludzi. Poznają zwierzęta, które poleciały w kosmos przed człowiekiem. Przeczytają o kobietach często dyskryminowanych lub zapominanych w historii misji kosmicznych. Oprócz sylwetek trzech bohaterów misji Apollo 11 poznają także życiorys pierwszego człowieka, który poleciał w kosmos - Jurija Gagarina. Lądowanie człowieka na Księżycu było niezapomnianym momentem dla wielu ówcześnie żyjących ludzi i wywarło ogromny wpływ także na nasze życie. Ta książka jest naprawdę świetnie opracowana i zawiera wiele ciekawostek, które porywają młodego czytelnika a nie nudzą go. Mój syn przeczytał ją jednym tchem. Poza dużą ilością ciekawostek można z niej wyciągnąć także pewną naukę! Historia Armstronga, Aldrina i Collinsa pokazuje, iż mimo przeszkód i małych porażek można odnieść sukces.

Informacje dodatkowe o Ziemia do Księżyca: Porywająca historia Apollo 11:

Wydawnictwo: Muchomor