Zimowe serca

Utknęłam w tej książce nie tylko po uda jak autorka w śniegu ale aż po szyję. Jeżeli czytanie tego rodzaju powieści zajęło mi ponad tydzień z przerwami powinno w moim przypadku, już posłużyć za recenzję.
Ale skoro jestem niezadowolona z lektury „ Zimowych serc” postaram się przedstawić konstruktywne argumenty na to co mi się nie podobało i w miarę uczciwie je przedstawić chociaż zdaję sobie sprawę, że książki Belindy Jones mają swoje zwolenniczki.
W powieści w zasadzie nie ma żadnej akcji . Nie dzieje się w niej nic ciekawego i nie wzbudziła we mnie zachwytu ani szczególnego zainteresowania. Od początku towarzyszyło mi uczucie zagubienia , ponieważ autorka przez pierwsze 100 stron przeskakuje z wątku na wątek i nie bardzo wiedziałam czemu to ma służyć.
Opisy, które się dłużą, brak emocji czy jakiegokolwiek przekazu a mała czcionka nie ułatwiała mi czytania. Często moje myśli uciekały, rozpraszały się i nie do końca potrafiłam skupić się na czytanym tekście. Brakuje wyrazów w zdaniach, nie wiem czy to wina tłumaczki czy też redaktora, który dopuścił do druku tekst z błędami.
Treść , no cóż wybitna nie jest a całość jak dla mnie jest jedną dużą reklamą Karnawału Zimowego w Quebecu. Podróż jest tematem dominującym, z bohaterką podróżującą do nowego miejsca i koncentrującej się (dosłownie narracja prowadzona w pierwszej osobie ) na wydarzeniach, które tam się rozgrywają z romansem w tle. Wspomniane na okładce sekrety, no cóż banalne a szorstkości i tajemniczości w głównym bohaterze nie zauważyłam. Pojawia się co prawda wątek tajemniczego mężczyzny, który nie wiadomo jaką rolę miał pełnić w tej całej historii oraz fakt, że autorka w żaden sposób nie wyjaśnia kim był i jak dalej potoczyły się jego losy spowodował pewien niedosyt.
„ Zimowe serca „ nie trafiły w mój gust czytelniczy , temat zimy to nie moja bajka i nie urzekły mnie opisy sklepików, muzeów, restauracji ani tym bardziej dań tam serwowanych. Gdybym miała ochotę na przewodnik turystyczny to takowy bym nabyła.
Nie miałam wobec książki zbyt wygórowanych wymagań , jak dla mnie jest tylko średnia , chociaż styl pisania Jones jest miły i niemęczący taki typowy odmóżdżacz .
Zapewne są panie, którym się podoba tego rodzaju literatura i jeżeli nie ma się dużych oczekiwań i potraktuje jako sympatyczną lekturę na zimowe wieczory to książka spełni swoje zadanie.
Ale w moim przypadku trochę mi żal straconego czasu, bo mogłam sobie dać spokój i poczytać zupełnie coś innego.

„Czasem chce się cofnąć czas, chce się, żeby życie toczyło się inaczej. Ale życzyć sobie czegoś, co jest absolutnie niemożliwe - to zmarnowane życzenie. „

Informacje dodatkowe o Zimowe serca:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-01-22
Tytuł oryginału: Winter Wonderland
Tłumaczenie: Monika Pianowska
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Zimowe serca

Kup książkę Zimowe serca

Poza błękitem oceanu
Belinda Jones0
Okładka ksiązki - Poza błękitem oceanu

Selena Harper zawsze myślała, że ma idealną pracę: zatrudniona na luksusowym statku wycieczkowym pływała po całym świecie, od Alaski do Zanzibaru, a w...

Akademia miłości
Belinda Jones0
Okładka ksiązki - Akademia miłości

Czy w swoim życiu masz szansę przeżyć romantyczną miłość? Dziennikarka Kirsty Bailey musiałaby odpowiedzieć, że nie; choć ma całkiem niezły pakiet startowy:...