Zimowe Żuławy. Beata

„Zimowe Żuławy. Beata” to drugi tom cyklu „Żuławskie żywioły” autorstwa Sylwii Kubiak. Niestety nie miałam tej przyjemności czytać pierwszej części, która poświęcona jest głównie Dobrosławie, mimo to, z ogromną radością zagłębiłam się w historii Beaty.

Na Żuławach zawitała zima, otulając je pięknym białym puchem. Mieszkańcy powoli przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Jedni z niecierpliwością czekają na ten magiczny czas, który będą mogli spędzić w gronie rodzinnym, innym, natomiast ten okres kojarzy się z samotnością i ciągłymi kłótniami. Beata uwielbia ten magiczny czas oczekiwania na pierwszą Gwiazdkę. Niemal cały swój czas poświęca na dekorowanie pensjonatu, do którego powoli zjeżdżają się goście. Są to głównie stali bywalcy, dla których święta na Żuławach stały się już tradycją. Niedaleko jej pensjonatu mieszka Kacper, który wspólnie z babcią prowadzi gospodarstwo rolne. Mężczyzna kocha święta, jednak wspomnienia z nimi związane mają dla niego gorzki smak. Dlatego teraz, gdy na zewnątrz panuje świąteczna atmosfera, Kacper nawet nie myśli o zbliżających się świętach, bo pracując jako kurier ma mnóstwo obowiązków. W tym najpiękniejszym okresie w roku dla Beaty i Kacpra pojawia się szansa na miłość. Czy tych dwoje odnajdzie drogę do szczęścia?

„Zimowe Żuławy” to historia, która mnie oczarowała. Z ogromną przyjemnością zagłębiłam się w lekturze, dając się przenieść na malownicze Żuławy i choć przez chwilę poczuć zimową magię zbliżających się świąt. Sylwia Kubik ma wspaniały warsztat literacki, wprost maluje słowem, przedstawiając nam obrazy, dzięki którym pragniemy znaleźć się na Żuławach, choćby na chwilę. Powieść Sylwii Kubiak dostarczy Wam wielu emocji, nie zabraknie scen wywołujących uśmiech na twarzy, jak i tych, które sprawią, że w oku zakręci się łza.

Ogromne wrażenie zrobiła na mnie kreacja bohaterów. Są tak prawdziwi, że nie sposób się z nimi nie utożsamić. Autorka w bardzo realny sposób przedstawiła nam ich wszystkie emocje oraz łączące ich relacje. Na szczególną uwagę zasługuje relacja Kacpra z babcią 😍

„Zimowe Żuławy” to magiczna i bardzo klimatyczna powieść, która otula nas swoim ciepłem, jednocześnie skłaniając nas do refleksji i zastanowienia nad tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne. To idealna pozycja, która pozwoli Wam poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, pełna miłości, magii i nadziei. Polecam.

Informacje dodatkowe o Zimowe Żuławy. Beata:

Kup książkę Zimowe Żuławy. Beata

Tajemnica z przeszłości
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Tajemnica z przeszłości

Nikt nie stanie ci na drodze do prawdziwej miłości Ewa zakochuje się w Kamilu, rozważa nawet, czy z nim nie zamieszkać. Mimo to Antek dalej wytrwale...

Antoś
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Antoś

"Jąkało! Kulawa ofermo!” – te słowa wbijały się w serce Antosia niczym cierń. Każdego dnia. Jego życie odmieniło się, kiedy poznał… przyjaciela...