Zjazd absolwentów

Recenzja „Zjazd absolwentów”

Pamiętacie wasze szkolne lata? Macie dobre wspomnienia? Niestety nie każdy pozytywnie wspomina tamte dni. Dla niektórych są wręcz paskudne, a innym zmieniają one życie na zawsze.

„Aby skutecznie okłamywać innych, trzeba najpierw skutecznie okłamać samego siebie.”

„Zjazd absolwentów” to powieść wydana w 2019r. Jej autorem jest Guillaume Musso. Francuski pisarz, a z wykształcenia nauczyciel, napisał piętnaście bestsellerów. Zadebiutował w 2001r. thrillerem „Skidamarink”. W 2008r. Na podstawie kolejnej jego powieści został nakręcony film. W planach są kolejne ekranizacje książek Mosso. Autor zyskał światową sławę, a jego kluczem do sukcesu jest łączenie wątków miłosnych, kryminalnych i czasem fantastycznych, w doskonałym i niepowtarzalnym stylu. Kunszt pisarza można obserwować w książce „Zjazd absolwentów”

Thomas jest już dorosłym mężczyzną, który pracuje jako pisarz. Kiedyś zaprzyjaźniony z Maximem i Vinca Rockwell , teraz nie posiada zbyt wielu przyjaciół. Z kolegą z lat szkolnych zerwali kontakt , bo ich tajemnica za bardzo ich przytłoczyła, a dziewczyna którą kochał na zabój uciekła z nauczycielem filozofii. Tak więc, gdy jego, wydawało by się, spokoje życie przerywa wiadomość od przyjaciela z przed lat, wszystko się zmienia. Chłopak dowiaduje się że tajemnica może wyjść na jaw, bo w szkole do której uczęszczali,  ma zostać wyburzony jeden z budynków. Thomas i Maxime wiedzą że w ścianie są ukryte zwłoki. Wiedzą, że niedługo nic nie stanie na przeszkodzie, aby prawda ujrzała światło dzienne. Muszą rozwiązać ten problem, ale czy stawienie czoła dawnym czasom nie przerośnie Thomasa? Co stanie się gdy wróci do wspomnień o których tak bardzo nie chciał pamiętać? Co wyjdzie na jaw? I jakie tajemnice skrywa ta uczelnia? Na te i wiele innych pytań odpowie wam „Zjazd absolwentów”.

Podeszłam do książki Musso z czystą głową. Nie do końca wiedziałam o czym jest powieść, bo starałam się nie czytać recenzji póki sama powieści nie ocenię. Historia okazała się bardzo wciągająca, a zwroty akcji nie pozwalały się oderwać. Mimo że nie jestem miłośniczką tego gatunku książek to myślę że jeszcze nie raz sięgnę po powieści Guillaume Musso, a sława autora nie jest przypadkowa.

Informacje dodatkowe o Zjazd absolwentów:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-07-31
ISBN: 978-83-8125-658-2
Tytuł oryginału: La jeune fille et la nuit
Tłumaczenie: Joanna Prądzyńska
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce Zjazd absolwentów

Kup książkę Zjazd absolwentów

Ta chwila
Guillaume Musso0
Okładka ksiązki - Ta chwila

NOWA POWIEŚĆ NAJPOPULARNIEJSZEGO WSPÓŁCZESNEGO FRANCUSKIEGO PISARZA Lisa marzy o tym, by zostać aktorką. Żeby opłacić zajęcia w szkole teatralnej,...

Kim byłbym bez ciebie?
Guillaume Musso0
Okładka ksiązki - Kim byłbym bez ciebie?

Kolejna znakomita powieść Guillaume Musso, autora niezapomnianego „Potem”, romantyczny kryminał, w którym świat rzeczywisty miesza się...