Złodziejka listów

"Złodziejka listów" to historia o Astrid Rosenthal, młodej żydówce z Łomży, której spokojne życie zakłóca wojna. Dziewczyna uciekła z getta do Warszawy. Tam spotyka Waltera Schmidta, oficera SS. Mężczyzna jest oczarowany dziewczyną i zaprasza ją na kawę. Gdy na jaw wychodzi prawdziwa tożsamość Astrid musi uciekać. Znajduje schronienie u pewnej Niemki, która prowadzi magiel. Walter próbuje odnaleźć Astrid, ale ona robi wszystko, by nie dać się złapać. Jednak pisze do niego listy, które wsuwa pod drzwi jego domu.
Czym tak naprawdę kieruje się oficer SS?
Dlaczego szuka Astrid?
Czy dziewczyna przeżyje wojnę?
Odpowiedzi szukajcie na kartkach tej znakomitej lektury.
Rewelacyjna historia, którą będą zachwyceni fani literatury obyczajowo - wojennej. Poznajemy Astrid, która po ucieczce z getta poznaje niemieckiego oficera. Zakochuje się w nim, ale ze względu na swoje pochodzenie musi uciekać. Z tęsknoty pisze do niego listy. Poznajemy też Zosię, która w 2014 roku podczas remontu znajduje stare listy napisane po niemiecku.
Podczas czytania tej historii zastanawiałam się, w jaki sposób te listy trafiły do Zosi. Losy Astrid śledziłam z ogromną ciekawością i koniecznie chciałam poznać jak zakończyła się jej historia.
To powieść pełną bólu, okrucieństwa, strachu, ale też dająca nadzieję na lepsze jutro. Bohaterowie tej powieści mierzą się z piekłem wojny. Widzimy ich determinację i siłę w obliczu dramatu jaki ich spotkał. Gwarantuję Wam prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Naszykujcie sobie chusteczki, bo łzy pojawią się podczas czytania tej książki.
Autorka ponownie skradła moje serce i wzruszyła mnie. Lekki styl i przyjemne pióro autorki sprawiły, że książkę czyta się w tempie błyskawicznym. Czekam na kolejne powieści autorki.

Gorąco polecam!

BRUNETTE BOOKS

Informacje dodatkowe o Złodziejka listów:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-04-12
Dodał/a opinię: brunetkabooksrec

Zobacz opinie o książce Złodziejka listów

Kup książkę Złodziejka listów

Czasem jest tak, że kogoś spotykasz i już wiesz, że od teraz nie będziesz widział świata poza nim

Majątek i sława są nic niewarte, jeżeli nie masz z kim się nimi podzielić

Lekarka nazistów
Anna Rybakiewicz0
Okładka ksiązki - Lekarka nazistów

Jest rok 1941. Alicja Sambor - lekarka chirurg - ucieka wraz z córką z Warszawy, gdzie dzień wcześniej jej mąż został rozstrzelany przez Gestapo. W trakcie...

Do końca moich dni
Anna Rybakiewicz0
Okładka ksiązki - Do końca moich dni

PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ O BÓLU, CIERPIENIU I STRACHU, ALE TAKŻE O WIELKIEJ MIŁOŚCI, POŚWIĘCENIU I NIEGASNĄCEJ NADZIEI. Apolonia Dobkowska miała odziedziczyć...