Złodziejka listów

Coraz tragiczniejsza sytuacja w łomżyńskim gettcie zmusza młodą żydówkę ,Astrid ,do ucieczki do Warszawy. W stolicy, z dala od najbliższych, na fałszywych papierach, próbuje przetrwać każdy kolejny dzień. Poznany przypadkiem niemiecki oficer SS, Walter Schmidt, zaprasza dziewczynę na kawę. Niestety w trakcie rozmowy wychodzi na jaw prawdziwa tożsamość Astrid. Na szczęście udaje jej się uciec. Traf chce, że dziewczyna dostaje pracę i mieszkanie w maglu sąsiadującym z willą Waltera Schmidta. Czy ten niezwykły zbieg okoliczności doprowadzi do tragicznego końca jej pobytu w stolicy? Czy wręcz przeciwnie? Co tak naprawdę kieruje oficerem SS w chęci odnalezienia Astrid?

Zakochałam się... otworzyłam książkę, zaczęłam czytać i świat wokół przestał istnieć. Jeden dzień wystarczył, bo nie wyobrażałam sobie żebym mogła odłożyć historię Astrid i Waltera do jutra... I choć moje serce w trakcie czytania pękło w kilku miejscach, było warto.
To piękna, poruszająca opowieść o uczuciu, które narodziło się wtedy, gdy świat wokół umierał. Gdy okrucieństwo ludzkie odbierało sens istnienia, w tym samym czasie dwa serca z przeciwnych obozów połączyło jedno spojrzenie, Goethe i.. muzyka Chopina. I ja, niczym dźwięki nocturn es dur ,przepłynęłam przez książkę pani Ani w zachwycie, uniesieniu, bólu i złości. Dziękuję autorce za to, że dane mi było wejść do świata Astrid.. świata pełnego bólu, straty ale i miłości, która niesie ze sobą wielką odwagę i wolę przetrwania.
Cieszy mnie też fakt, że książka idzie dwutorowo, gdzie przeszłość przeplatana jest teraźniejszością. To daje czytelniowi pogląd na całość historii, i pokazuje dalszy los bohaterów z okresu wojny.

Informacje dodatkowe o Złodziejka listów:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-04-12
Dodał/a opinię: czarksiazek

Zobacz opinie o książce Złodziejka listów

Kup książkę Złodziejka listów

Czasem jest tak, że kogoś spotykasz i już wiesz, że od teraz nie będziesz widział świata poza nim

Majątek i sława są nic niewarte, jeżeli nie masz z kim się nimi podzielić

Do końca moich dni
Anna Rybakiewicz0
Okładka ksiązki - Do końca moich dni

PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ O BÓLU, CIERPIENIU I STRACHU, ALE TAKŻE O WIELKIEJ MIŁOŚCI, POŚWIĘCENIU I NIEGASNĄCEJ NADZIEI. Apolonia Dobkowska miała odziedziczyć...

Lekarka nazistów
Anna Rybakiewicz0
Okładka ksiązki - Lekarka nazistów

Jest rok 1941. Alicja Sambor - lekarka chirurg - ucieka wraz z córką z Warszawy, gdzie dzień wcześniej jej mąż został rozstrzelany przez Gestapo. W trakcie...