Złoty płatek śniegu

Julka właśnie jedzie ze swoim chłopakiem na święta do rodziców, chce ich powiadomić o kilku ważnych kwestiach. Czy rodzice staną na wysokości zadania?
Miły i charyzmatyczny dyrektor szkoły próbuje w delikatny sposób uświadomić jedną z samotnych mam, że nie żywi wobec niej uczyć, jednak za każdym razem wszystko się komplikuje. Czy dyrektor ulegnie jednak młodej mamie?
Jowita, Adam i Ignacy przyjaźnili się w dzieciństwie, później wszystko uległo zmianie. Okazuje się, że przyjaciele będą musieli zmierzyć się z organizacją balu chraytatywnego, a w między czasie wyjdą na jaw pewne tajemnice. Co poróżniło przyjaciół? Czy się dogadają?

Patrząc na okładkę książki "Złoty płatek śniegu" byłam pewna, że dostanę lekką, ciepłą, świąteczną historię.. jednak troszkę się pomyliłam, bo w moim odczuciu to taka słodko - gorzka historia, oprószona świąteczną, magiczną atmosferą.
Autorka na kartach swojej powieści pokazała jak przewrotne bywa życie. Jej historia jest na wskroś prawdziwa, z nieidealnymi bohaterami, którzy popełniają błędy i są zmuszeni zmierzyć się z trudnymi dylematami i ciężkimi wyborami.
Muszę przyznać, że kiedy zaczęłam czytać tą historię, po prostu nie mogłam się od niej oderwać, z zaciekawieniem śledziłam losy Julki, Karola, Adama, Lidki i Jowity - bo głównie na ich losach tutaj się skupiamy.
Poczatkowo poznajemy rozterki każdego z bohaterów - dowiadujemy się z czym się zmagają, jaki wpływ na ich decyzje mają osoby z ich otoczenia, jednak później ich losy splatają się na balu charytatywnym, który dla każdego z nich będzie ważnym wydarzeniem - jedni odkryją tajemnice z przeszłości, które diametralnie zmienią ich podejście do pewnych kwestii, inni zrozumieją co w życiu jest najważniejsze, a wszystko w pięknej, ciepłej i świątecznej scenerii.
"Złoty płatek śniegu" to przede wszystkim bardzo emocjonalna książka, w której czytelnik oświadczy zarówno bólu, cierpienia, niezrozumienia, żalu, ale również nadziei, wiary i miłości. Ta historia z pewnością zmusza do refleksji nad własnym życiem i sprawia, że człowiek inaczej zaczyna postrzegać pewne sprawy, ja wręcz uwielbiam takie książki i polecam z całego serca!

Informacje dodatkowe o Złoty płatek śniegu:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2021-11-25
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Proza literacka bóg

Zobacz opinie o książce Złoty płatek śniegu

Kup książkę Złoty płatek śniegu

Miłość, kłamstwa i sekrety
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Miłość, kłamstwa i sekrety

Wszyscy kochają prawdę, ale to skomplikowana miłość. Jak przyjdzie co do czego, bardziej kusi słodki smak kłamstwa. Vincent to słynny youtuber kulinarny...

Słodkie życie
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Słodkie życie

Kornelia Rudzka wreszcie opuszcza dom rodzinny. Nie jest to łatwe, jeśli spędziło się w nim prawie 30 lat. Kornelia nie wierzy w siebie, wyprowadzka to...