Złoty płatek śniegu

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2021-11-25

W święta najważniejsza jest miłość. Każdy jej pragnie. Ale kiedy wreszcie się pojawia, potrafi nieźle namieszać.

Julka, zakochana nastolatka, wiezie do rodzinnego domu swojego chłopaka. Nikt się go nie spodziewa. Jej rodzice, przekonani, że wszystko wiedzą o ukochanej jedynaczce, nie zdają sobie sprawy, że za chwilę staną przed najważniejszym życiowym egzaminem. A prawda mocno ich zaskoczy.

Ciepły, charyzmatyczny dyrektor szkoły, próbuje wysłać zakochanej w nim samotnej mamie jasny sygnał, że nie odwzajemnia jej uczuć. Jednak im mocniej się stara, tym bardziej sprawy się komplikują. A uczucia nic sobie nie robią z dobrze poukładanych planów.

Jowita, Ignacy i Adam są przyjaciółmi z dzieciństwa. Kiedyś łączyła ich niezwykła więź. Ale kiedy dorośli, wszystko się skomplikowało. Sądzili jednak, że to zamknięty rozdział. Tymczasem powrót dawnego przyjaciela i wspólna organizacja świątecznego balu wywoła wiele wspomnień, a dawno zakopane tajemnice zaczną wychodzić na jaw.

Ci wszyscy ludzie spotkają się w te święta, a ich losy mocno się ze sobą splotą.

Czy w takich warunkach prawdziwa miłość ma jakiekolwiek szanse? Czy uda się uratować magię świąt?

Krystyna Mirek

autorka popularnych książek obyczajowych. Tworzy pogodne opowieści, choć nie ucieka od życiowych problemów i prawdy. Czytelniczki kochają ją za pełne optymizmu i dobrych emocji historie, pozwalające im utożsamiać się z bohaterkami. Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, gdzie uczyła języka polskiego. Pisanie było jej pasją, a stało się także sposobem na życie. Na swoim koncie ma ponad trzydzieści powieści, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem i zdobywają listy bestsellerów. Mama czwórki dzieci. Mieszka pod Krakowem.

Tagi: Proza literacka

Kup książkę Złoty płatek śniegu

Opinie o książce - Złoty płatek śniegu

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2021-11-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Za mną już kolejna świąteczna powieść! Ale co to za bajeczna podróż była! Z mnóstwem śniegu! Twórczość Pani Mirek już znam, więc liczyłam na świetną zabawę. I nie myliłam się! W małym mieście Jaworzynce w święta ma odbyć się wielki bal charytatywny, co miasteczko przyjmuję z wielkim entuzjazmem. Niestety, Jowita - Pani burmistrz nie pała takim podekscytowaniem, jak dyrektor szkoły, Adam czy reszta mieszkańców. Dlatego, że głównym organizatorem jest jej bardzo bliski przyjaciel. Przyjaciel, który na lata wyjechał za granicę… Do Jaworzynka wraca też w tym czasie Julka, niepełnoletnia maturzystka z nowym chłopakiem. Jednakże jej rodzice nie akceptują wyboru córki… Święta to idealny czas na bliższe relacje i zacieśnianie więzi. Czy nasi bohaterowie poczują magię bożonarodzeniową i zdołają rozwiązać swoje problemy?  ZŁOTY PŁATEK ŚNIEGU to przyjemna, ciepła historia o miłości oraz perypetiach kilku bohaterów z świątecznym tłem. Powieść tak urocza, że przeczytanie jej zajęło mi raptem jeden dzień! Autorka wzbudziła moje zainteresowanie i wielowątkowość książki nie przeszkadzała mi w zapoznaniu postaci. Były one przedstawione  wyraziście i wywoływały sympatię. Jednakże najbardziej spodoba mi się historia młodziutkiej Julki. Z całego serca kibicowałam jej oraz Karolowi, i zarazem współczułam dziewczynie trudnych relacji rodzinnych. Jowita również miała ciężki orzech do zgryzienia, bo jak wybrać pomiędzy dwójka przyjaciół? Na dodatek których się zna od najmłodszych lat? Byłam ogromnie ciekawa jaki finał zaserwuje nam autorka. ...
Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
"Tej nocy śnieg znów padał bardzo obficie. Jakby próbował wynagrodzić ludziom wszystkie te poprzednie zimy bez białego puchu."Ostatnio czytam literaturę obyczajową częściej. Nie jest ona może na wysokim miejscu, jeśli chodzi o ulubiony gatunek, ale daje wytchnienie od mocniejszych historii. Taka też jest najnowsza książka pani Krystyny Mirek "Złoty płatek śniegu".W książce mamy kilku ważnych bohaterów, którzy różnią się charakterem, sytuacją rodzinną, zawodową, finansową, ale łączy ich jedna miejscowość, Jaworzynka.Poznajemy energicznego, sympatycznego dyrektora szkoły, który jest nieszczęśliwie zakochany od wielu lat. Gdy nadchodzi nadzieja, sprawy ponownie się komplikują. Jowita jest burmistrzem i miłością wspomnianego dyrektora. Jej przyjaźń z Adamem i Ignacym miała dziwny układ.Lilka jest szczęśliwie zakochaną nastolatką, której brakuje kilka tygodni, by osiągnąć pełnoletność i móc o sobie samej decydować. Dobre samopoczucie i szczęście ulatuje wraz z powrotem do rodzinnego domu, gdzie czekają na nią wszystkowiedzący rodzice.Lidka wychowuje samotnie syna, którego darzy wielką miłością. Mają małe mieszkanie, żyją skromnie, ale za to w miłości, życzliwości i pozornym spokoju. Kobiecie brakuje tylko jednego... Życiowego partnera.Autorka stworzyła postacie, które stoją na rozdrożu, a ich problemy mogłyby dotyczyć każdego z nas. W ten sposób stają nam się bliższe i łatwiej odczuwać ich emocje. Skala problemu może być niewyobrażalnie ...
Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Kupowanie prezentów świątecznych to nie zawsze łatwa sprawa. Czasami po prostu brak mi pomysłów. Mam takie osoby wśród najbliższych, że wiem co sprawi im radość. Moją przyjaciółkę, męża, mamę obdarowuję książkami. Uważam, że dobra powieść, kryminał, romans, thriller lub przewodnik mogą kogoś bardzo ucieszyć. "Złoty płatek śniegu" Krystyny Mirek to świetna propozycja na prezent. W Jaworzynce co roku toczy się wielka wojna świąteczna. Miasto jest podzielone na zwolenników i przeciwników świąt. W tym roku organizowany jest świąteczny bal, na którym nie może nikogo zabraknąć. Będzie tam, Jowita, pani burmistrz, Adam, dyrektor szkoły, ich dawny przyjaciel Ignacy i Julia, zakochana nastolatka, która boi się wyjawić rodzicom swój sekret.  Czy losy tych ludzi splotą się ze sobą? Czy te święta będą radosne i pełne miłości? "Złoty płatek śniegu" to powieść, która przenosi w świąteczny klimat. Mamy wiele wątków i  bohaterów, a każdy z nich wnosi coś do tej historii. Każdy z nich doświadcza zawirowań w swoim życiu. Musi zmierzyć się z wieloma problemami i podjąć trudne decyzje. Dla bohaterów nie będą to zwyczajne święta. Ich życie się zmieni. Tylko czy na lepsze? "Złoty płatek śniegu" to przede wszystkim książka o miłości, o której wszyscy marzą. Życie bez niej jest niepełne i kogoś nam brak. "Każda miłość ma swoje granice, których nie wolno przekraczać". Mnie powieść Krystyny Mirek urzekła. Problemy bohaterów wydawały mi się bardzo ...

Opinie o książce - Złoty płatek śniegu

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

"Złoty płatek śniegu" jest powieścią, która wdziera się w serce czytelnika i długo w nim pozostaje. Atmosfera jaką roztoczyła na kartach książki Krystyna Mirek pozwala poczuć, a wręcz zobaczyć prawdziwą białą, śnieżną zimę.

Autorka stworzyła bohaterów, z którymi mogłabym z powodzeniem nawiązać bliskie więzi i relacje. Ich dylematy, rozterki, wahanie się w słuszności podjęcia trudnych decyzji udzieliły się również i mnie. Często są niezrozumiani przez najbliższych, w wyniku czego nie wierzą w lepsze jutro.

"Życie nigdy nie jest doskonałe i nie będzie, na to nie ma co liczyć. Ale nie musi być idealne, żeby było piękne."

Chyba największą sympatię wzbudziła we mnie postać czterdziestoletniego, ciepłego dyrektora szkoły Adama. Aż żałuję, że nie było mi dane mieć takiego, gdy sama chodziłam do szkoły. To zdecydowanie człowiek z powołania i na właściwym miejscu. Mocno trzymałam za niego kciuki, bo jak nikt inny zasługiwał na to, by być szczęśliwym. Ale i jest też kilka innych postaci, które z miejsca zdobywają naszą sympatię.

"Po raz pierwszy zaczęła się zastanawiać, czy jego cierpliwość jest niewyczrpana. Zawsze tak jej się wydawało. Ale im człowiek jest starszy, tym lepiej widzi, że wiele rzeczy w życiu nie jest dane na stałe. Zmieniają się. Czasem potrafią odchodzić znienacka."

Autorka niezwykle interesująco, barwnie, po prostu pięknie ukazała to, co łączy wszystkie postaci. Każda z nich została wrzucona w inny rodzaj miłości. Mamy tu miłość matczyną, ojcowską, dziecka do matki, niespełnioną, nastoletnią czy przyjacielską.

"Każda miłość ma swoje granice, których nie wolno przekraczać."

To historia o potrzebie bycia kochanym i zrozumianym. Szczególnie brak tych elementarnych uczuć odczuwamy w okresie okołoświątecznym. Problemy, z jakimi mierzą się bohaterowie nie należą do błahych. Nadopiekuńczość rodzicielska, nastoletnia ciąża, przedkładanie wartości pieniądza ponad miłość, przyjaźń, tajemnice z przeszłości, wspomnienia - to tylko część z tego, co tu spotkacie.

Szczególnie moją uwagę przykuł wątek Julki i Karola. Niby bardzo młodzi, a jakby na przekór, to oni w przeciwieństwie do rodziców dziewczyny wykazali się większą dojrzałością i odwagą, by wziąć odpowiedzialność za podjęte decyzje i ich konsekwencje. I choćby ze względu na to warto, aby tę książkę przeczytali rodzice dorastających dzieci.

"Złoty płatek śniegu" otula ciepłem, wprowadza w nadchodzący zimowo-świąteczny klimat. To powieść, która rozgrzeje niejedno serce, zauroczy i wzruszy przedstawioną historią. Polecam gorąco!

*** ZŁOTY PŁATEK ŚNIEGU ***

,,W święta najważniejsza jest miłość.
...A kiedy już się pojawi, potrafi nieźle namieszać".

Julka, zakochana nastolatka jedzie do domu ze swoim chłopakiem. Chce go przedstawić rodzicom, ale z pewnością nie takiego powitania się spodziewa.
Oni zaś, przekonani, że o swojej jedynaczce wiedzą wszystko, będą zmuszeni wreszcie przejrzeć na oczy i zaakceptować niewygodną prawdę o ich córce.
Świąteczne dylematy nie ominą również charyzmatycznego dyrektora szkoły, od lat zakochanego w przyjaciółce z dzieciństwa, która nie odwzajemnia jego uczuć.
Kiedy już wydaje się, że ta para może sięgnąć po coś więcej, pojawia się inna dwójka, która totalnie namiesza w ich sercach.

Co wydarzy się podczas świątecznego balu?
Czy magiczna Gwiazdka spełni życzenie małego chłopca?

Dowiecie się z tej przepięknej, ciepłej i niezwykle wzruszającej książki.
Idealnej na świąteczny czas, kiedy jesteśmy melancholijni i rozmyślamy o własnym życiu, błędach i niespełnionych miłościach.
Grudzień to bowiem miesiąc rozedrganych serc, ogromu uczuć i nostalgii.
To czas spełniania naszych życzeń i okres, kiedy jesteśmy ponad miarę sentymentalni.
Kiedy obnażamy swoje dusze i chcemy po prostu czuć miłość.

I taka właśnie jest ta książka.
Jak złoty płatek śniegu znaleziony wśród miliona białych.
Wyjątkowa, piękna, jedyna w swoim rodzaju.

Ogromnie Wam polecam!!!

Rodzinne sekrety
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Rodzinne sekrety

CZY KOCHAJĄCA SIĘ RODZINA ZNÓW OKAŻE SIĘ DRUŻYNĄ ZDOLNĄ STAWIĆ CZOŁA NOWYM WYZWANIOM? CZY SPEŁNI SIĘ MARZENIE O SPOKOJNIE PITEJ HERBACIE NA DREWNIANYM...

Pierwsza miłość
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Pierwsza miłość

Anka i Rozalia to dwie kobiety z tego samego rodu. Dzielą je dziesiątki lat. Jedna mieszka we współczesnej Warszawie, druga w starym dworze w dziewiętnastym...