Zmuszona, by zabić

Tom 1 cyklu Stephanie King

„Zmuszona, by zabić” to bardzo udany thriller psychologiczny.

Poznajemy znanego fotografa Marcusa Northa, który po tajemniczej śmierci swojej żony, pogrążony jest w depresji. Jego o dwa lata starsza siostra robi wszystko, by wyciągnąć go z przygnębienia i zabiega o nowe zlecenia licząc, że w ten sposób jej brat otrząśnie się po stracie swojej małżonki. I tak w jego życie wkracza Evie. Niepozorne zlecenie na serię fotografii, zamieni się w związek, który zakończy się tragedią. Kto tutaj jest ofiarą? Czy nad piękną posiadłością na klifie ciąży jakaś klątwa?

Mocną strona tej powieści, są bardzo dobrze wykreowane postacie. Przeważają tutaj kobiety, ale za to z wyrazistymi charakterami i ukształtowane życiowymi doświadczeniami. Ani Cleo, ani Evie nie polubiłam. Wynikało to z tego, że żadnej z nich nie potrafiłam zaufać. Obie skrywają głęboko swoje tajemnice i wzajemnie się nie lubią. Cleo wiele poświęciła dla bezpieczeństwa i kariery swojego brata, a wpływ jaki ma na niego Evie, jest dla niej największym ciosem.

Evie próbuje odciąć swojego partnera od dziwnej zażyłości ze swoją siostrą.

Mamy tutaj bardzo dobrze nakreślone portrety psychologiczne obu kobiet.

A najwięcej ciekawych faktów ujrzy światło dzienne podczas procesu, który rozgrywa się przez połowę książki. Nie myślcie jednak, że to powoduje w czytelniku nudę. Autorka zadbała o to, by zaskakujące dane z przeszłości oskarżonej, były stopniowo dawkowane, co tylko wzbudza jeszcze większą ciekawość, a wynik procesu sadowego staje się nie do przewidzenia.

Jednak największe zaskoczenie czeka na czytelników na sam koniec. Wtedy to wszystkie nasze przekonania i teorie, ulegną zmianie.

Książkę czyta się bardzo szybko. Mimo, że nie ma tutaj zbyt dużo akcji, to próba zrozumienia decyzji i działań Evie jest bardzo wciągająca. Obserwacja procesu i walka oskarżyciela z obrońcą, to zderzenie dwóch punktów widzenia, a czytelnik musi przyznać, że decyzja dla ławników nie będzie łatwa do podjęcia.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten tytuł fanom thrillerów psychologicznych, którzy lubią powoli odkrywać skrywane przez lata tajemnice.

Informacje dodatkowe o Zmuszona, by zabić:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-01-29
Tytuł oryginału: And So It Begins
Tłumaczenie: Adrian Napieralski
Dodał/a opinię: cherryladyreads

Tagi: bóg Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Zmuszona, by zabić

Kup książkę Zmuszona, by zabić

"Każda rana, każda pęknięta kość, każda sekunda bólu podsyca ogień zemsty. Im brutalniejszy atak, tym głębiej drąży rak nienawiści."

Podejdź bliżej
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Podejdź bliżej

Kobieta, która w dniu swojego wieczoru panieńskiego widzi coś, czego nie powinna. Druga ucieka przed swoim socjopatycznym partnerem, trzecia zaś oferuje...

Zamknij drzwi
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Zamknij drzwi

Spokojne i szczęśliwe życie Jo Palmer wkrótce dobiegnie końca. Ash - jej ukochany mężczyzna - zostanie aresztowany przez policję. Millie - jej najdroższa...