Zmysły

Nasze życie układa się różnie, czasami mamy dobrą passę, a czasami wręcz przeciwnie i często jest tak, że kiedy jeden element naszego życia zaczyna szwankować, to pociąga za sobą wszystko inne i zaczyna sypać się wszystko na raz, wiec często musimy zaczynać wszystko od początku.
Eliza ma świetną pracę w biurze, spełnia również swoje marzenia, śpiewając w zespole i do tego ma cudownego narzeczonego, do czasu aż zauważa, że Robert ma przed nią tajemnice, a do tego staje się agresywny, wtedy jej życie zaczyna się mocno komplikować.
Jest to moje drugie spotkanie z tą autorką i muszę przyznać, że książka wciągnęła mnie tak samo, jak poprzednia, autorka potrafi świetnie rozmarzyć czytelnika, pomimo tego, że bohaterowie mieli często pod górkę, to potem wszystko wychodziło na prostą. Relacja między Eliza a Natanem była dla mnie zagadką, Natan wydawał się dobrym mężczyzną, ale z czasem zaczęłam podejrzewać, że coś ukrywa, stał murem za swoim kuzynem i nie potrafił zrozumieć, że on może być zły, przez tę swoją tajemniczość czasami mnie irytował.
Eliza uosabia kobietę niezależną, która lubi wiedzieć, na czym stoi i nie lubi, kiedy ktoś nie szanuje jej decyzji, pokazuje postawę, którą powinna odbierać każda kobieta, którą ludzie z jej otoczenia zaczynają wykorzystywać i do czegoś zmuszać dla swoich korzyści.
Fajnie, że pomimo tego, że czytelnik spodziewa się tego, jak zakończy się ta opowieść, to po drodze zasiewane jest jeszcze wiele wątpliwości i historia dzięki temu staje się ciekawsza. Ta książka pokazuje, że czasami trzymamy się czegoś kurczowo, bo boimy się zmian lub tego, że może nam coś nie wyjść, a tak naprawdę ta zmiana daje nam dużo dobrego i potem sami zastanawiamy się, dlaczego tak długo z tym zwlekaliśmy.
Historia Elizy daje iskierkę nadziei tym, którzy zwątpili, że po burzy kiedyś wyjdzie słońce, niektórzy muszą dużo przejść i wycierpieć, żeby na końcu spotkało ich prawdziwe szczęście.

Informacje dodatkowe o Zmysły:

Kup książkę Zmysły

Teatr pod Białym Latawcem
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Teatr pod Białym Latawcem

Nowa powieść bestsellerowej autorki! Zuzanna Widawska, do niedawna dziennikarka największego dziennika w kraju, z dnia na dzień traci pracę. Przez...

Powrót do starego domu
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Powrót do starego domu

Alicja Pniewska ma 37 lat. Porzucił ją mąż, straciła lukratywną posadę, musiała opuścić wygodny apartament. Uciekając przed demonami przeszłości, znajduje...