Znajdź mnie

Tom 1 cyklu Inland Empire

Więzienie San Quentin w Kalifornii. To tu odsiaduje dożywotni wyrok więzienia seryjny morderca wykorzystujący swą małą córkę do wabienia swych ofiar, młodych kobiet. Detektyw Daniel Ellis zrobi wszystko, by po trzydziestu latach wydobyć od więźnia informację o miejscu ukrycia ciał.

Powieść przenosi nas na mroczne i surowe pustynne pustkowia, a świadomość, że mogą być one grobem dla zamordowanych kobiet czyni je jeszcze bardziej nieprzyjaznymi. Jednak wbrew temu czego można by oczekiwać, to nie ów seryjny morderca jest głównym bohaterem, ale to on odcisnął piętno na życiu każdej z postaci.

Detektyw Ellis ma swoje powody by angażować się w poszukiwania. Zniknięcie przed wielu laty jego matki, każe mu podejrzewać, że jest jedną z ofiar psychopaty. Reni Fisher, córka mordercy, była pracownica FBI, szuka miejsc ukrycia ciał na własną rękę próbując uporać się z własnymi traumami i utrzymać kruchą równowagę psychiczną. Nie jest o to łatwo. Rozbita pomiędzy miłością do ojca, radosnymi wspomnieniami z dzieciństwa, a świadomością jak złym jest człowiekiem. Świadoma, że jest nie tylko córką mordercy, ale i uczestniczką popełnianych zbrodni. Z takim obciążeniem trudno żyć.

Teraz mają szansę, by odnaleźć ciała i zamknąć tę sprawę. Warto podjąć to ryzyko, dla siebie i rodzin ofiar. Czy jednak ultimatum postawione przez psychopatę nie jest jedynie pułapką, w którą wpadną wiedzeni nadzieją?

Książka pochłania bez reszty! Podążanie wraz z bohaterami ścieżką wspomnień, tych ukrytych głęboko w podświadomości, wyłaniających się jak duchy z przeszłości, o której lepiej byłoby zapomnieć i zakopanych równie głęboko ciał ofiar seryjnego mordercy jest niczym spacer po linie zawieszonej nad przepaścią. Mocniej szokuje bezdenna perfidia manipulacji emocjami nieświadomego dziecka, łaknącego uczucia rodzica, niż sama zbrodnia. Takie thrillery chcę czytać!

Informacje dodatkowe o Znajdź mnie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-13
Tytuł oryginału: Find Me
Tłumaczenie: Grażyna Woźniak
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Znajdź mnie

Kup książkę Znajdź mnie

Zew nieśmiertelności
Anne Frasier0
Okładka ksiązki - Zew nieśmiertelności

Tajniki ludzkiej świadomości i podświadomości w powieści laureatki nagrody Daphne du Maurier za wybitne osiągnięcia w dziedzinie powieści grozyPrzed stu...

Druga szansa
Anne Frasier0
Okładka ksiązki - Druga szansa

Po wielu latach małżeństwa Molly Bennet pakuje walizkę i ucieka - od wspomnień, męża i kobiety, którą się stała. Kiedy jest u progu nowego życia...