Znaleziona

Tom 1 cyklu DCI Jonah Sheens

"Znaleziona" to debiut literacki Gythy Lodge, którym autorka rozpoczyna serię kryminalną. Historia opisana w książce przedstawiona jest w dwóch płaszczyznach czasowych.

Rok 1983. Grupa nastolatków wybiera się na kemping. Nad ranem okazuje się, że nie ma wśród nich Aurory. Jednak mimo natychmiastowych poszukiwań, nigdy nie odnaleziono nastolatki.
Po trzydziestu latach, detektyw Jonah Sheens wznawia śledztwo po tym, jak szczątki dziewczyny zostają przypadkowo odkryte w lesie.

Jakie to było dobre! "Znaleziona" pochłonie Was już od pierwszych stron.  Czytałam i nie mogłam oderwać się choćby na moment, tak bardzo pragnęłam poznać zakończenie tej zagadki. Autorka powoli odkrywa przed nami wszystkie karty, by na koniec kompletnie zaskoczyć.
Nie dostaniemy tutaj szybkiej akcji, która przyspieszy bicie serca, ale mamy wiele ciekawych wątków z życia bohaterów, które zaskakują i szokują.
"Znaleziona" to dobrze napisany kryminał, który intryguje i daje do myślenia. Z przyjemnością siegnę po kolejne części bo według mnie autorka zapoczątkowała świetnie zapowiadającą się serię kryminalną.
Jak już nie raz wspomniałam, lubię debiuty i powieść Gythy Lodge zaliczam do tych  bardzo dobrych. Powieść przemyślana, napisana przyjemnym językiem i trzymająca w napięciu.
Jeżeli szukacie takiej właśnie książki, to śmiało sięgnijcie po "Znalezioną". Fani klasycznego kryminału nie będą zawiedzeni.

Informacje dodatkowe o Znaleziona:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-07-14
Tytuł oryginału: She Lies in Wait
Tłumaczenie: Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce Znaleziona

Kup książkę Znaleziona

Nie można być niewidzialną dla mężczyzny, którego się kocha.

Tak się dzieje raz, dwa razy w życiu. Kilka minut nieszczęścia, potem zwykle jadowity kac następnego dnia. Ale to... to obecne cierpienie... przydaje słodyczy temu wcześniejszemu wyzwoleniu i radości. Jak można cieszyć się rozkoszą bez cierpienia?