Żony mundurowych. Historie policyjnych rodzin

Reportaże to nie jest gatunek, po który chętnie sięgam. Jednakże jeśli autorką jest Magda Majcher, to wyciągam po niego rękę niezwłocznie, gdy pokazuje się na rynku. Styl i sposób w jaki formułuje swoje myśli Magda sprawiają, że nigdy nie mogę się oderwać od czytanych treści.
W książce „Żony mundurowych” czytelnik otrzymuje reportaż jednakże podany inaczej. Jest to zbiór 12 wywiadów z żonami, partnerkami i rodzicem żony mundurowego. Taka forma przedstawienia reportażu sprawiła, że nie były to tylko czyste fakty, a emocjonalny, wielokrotnie gorzki obraz pracy policjanta.
Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, jak bardzo praca w policji, wpływa na psychikę człowieka. Jak ciężko jest wymazać niechciane obrazy z pamięci, a pracę zostawić na komendzie, nie zabierając jej do domu.
Obraz policjanta przedstawiony z perspektywy partnerek różnił się znacznie. Każda z historii była narysowana innym pędzlem, z zupełnie odmiennym punktem widzenia. Przekaz był jeden. Niewątpliwie praca czynnego policjanta jest obciążająca psychicznie.
Zły wizerunek policji, który obecnie jest wykreowany, to nic innego jak suma wielu czynników. Niestety jest to dość mocno krzywdzące, bo przecież nigdy nie można szufladkować ludzi i wrzucać do jednego wora. Niewątpliwie i w policji znajdą się czarne charaktery, jednakże większość ludzi pełniących służbę, wie po co tam jest. Oddaje jej serce, niejednokrotnie zdrowie i czas który mogliby przeznaczyć rodzinie. To wielkie poświęcenie, które dotyka najbardziej najbliższych im ludzi. Tylko rodziny policjantów wiedzą ile wyrzeczeń niesie ze sobą służba.

Informacje dodatkowe o Żony mundurowych. Historie policyjnych rodzin:

Kup książkę Żony mundurowych. Historie policyjnych rodzin

Znany szum morza. Saga nadmorska
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Znany szum morza. Saga nadmorska

1998-2019 Jagoda Jagoda pragnie przełamać koło międzypokoleniowych kłamstw. Spędzając całe dnie na rozmowach z babką, stara się zrozumieć zawikłaną...

Mocna więź
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Mocna więź

Wielka miłość, wspaniały ślub, narodziny córki - nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. Ania miała wszystko to, o czym marzyła i do czego dążyła...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;