Zostań przy mnie

Tytuł oryginału: Stay Close
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Dodał/a opinię: Monika Chmielewska

"Zostań przy mnie" jest lekturą, w której pewna sprawa łączy troje ludzi.
Megan Pierce jest kochającą żoną oraz matką dwójki dzieci. Można by powiedzieć, że ma wszystko czego można pragnąć od życia. Mąż jej jest prawnikiem, co zapewnia im spokojne życie w pięknym domu. Jednak kobieta tęskni za swoją rozrywkową przeszłością, dobrze skrywaną przed mężem, który nie ma pojęcia, że kilkanaście lat wcześniej życie jego żony było zupełnie inne od tego, o którym on wie. Jego żona była striptizerką.
Ray Levine to paparazzi, który robi zdjęcia niedoszłym celebrytom. Swoje zmartwienia topi w alkoholu. Mężczyzna nie może pozbierać się po pewnych wydarzeniach sprzed lat.
Broom jest detektywem, który od siedemnastu lat nie może rozwiązać sprawy związanej ze zniknięciem Stewarta Greena. Jest tuż przed emeryturą i ponownie znika kolejny mężczyzna. Czy tym razem uda się jemu rozwiązać sprawę? A może te dwa zniknięcia są ze sobą połączone?

Bohaterowie książki, to postacie, które mnie zainteresowały. Ani jedna z nich nie była nudna i wątek z każdą z nich dobrze się czytało. Pomimo błędów jakie popełniali w życiu można powiedzieć, że nie odpychają swą osobą, nie są odbierane negatywnie - oczywiście chodzi tu o troje głównych bohaterów, ponieważ pojawiają się również i tacy, którzy są bardzo źli, z którymi spotkać by się nie chciał nikt.

Thriller ten ma jeden - ale nie jedyny -  wielki plus, cały czas się coś w nim dzieje. Podczas czytania nie miałam takiej chwili, by coś mnie przynudzało. I to jest wielka zaleta, autor wie jak rozkręcić akcję. Do końca książki nie odgadłam o co chodzi. W sumie miałam pewien obraz i swoje wizje, ale okazały się błędne. Zupełnie coś innego się wydarzyło, niż to co miałam w swojej wyobraźni. Autor  zakończeniem mnie zaskoczył, nie zabrakło emocji.

Po przeczytaniu książki przychodzi do głowy taka myśl - ciekawe jak wielu ludzi żyje z tajemnicą swojej przeszłości. Ciekawe jak ciężko jest im funkcjonować z takim ciężarem, bo mniemam , że łatwe to nie jest. Tutaj bohaterka przez siedemnaście lat skrywała przed mężem, rodziną taką tajemnicę. Nie chcę jej oceniać, ponieważ nie byłam w takiej sytuacji, ale podejrzewam, że ulgą dla niej stało się wyjawienie prawdy.

Czy polecam ten thriller? Zdecydowanie tak. Myślę, że osoby, które mają nadmiar czasu nie odłożą tej lektury do chwili, aż nie skończą jej czytać.

Opinia pochodzi z mojego bloga biblioteczkamoni.blogspot.co.uk

Zobacz opinie o książce Zostań przy mnie

Kup książkę Zostań przy mnie

Schronienie
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Schronienie

Mickey Bolitar, piętnastoletni bratanek Myrona, ma mnóstwo problemów. Jego ojciec niedawno zginął w wypadku samochodowym, a matka po tej...

Trylogia: Schronienie. Kilka sekund od smierci. Odnaleziony
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Trylogia: Schronienie. Kilka sekund od smierci. Odnaleziony

Wydanie jednotomowe trylogii Harlana Cobena, która koncentruje się wokół losów Mickeya Bolitara, nastoletniego bratanka Myrona Bolitara...

Kwestia winy
Małgorzata Rogala