Zostań przy mnie. Audiobook

Megan Pierce wiedzie życie będące ucieleśnieniem American Dream: u boku męża, w domu z ogrodem i basenem, realizując się jako matka nastoletnich dzieci i żona. W jej przypadku stabilizacja nie jest jednak równoznaczna z osobistym szczęściem. Megan tęskni za swoją bujną przeszłością striptizerki w Vegas i Atlantic City, za pełnymi pożądania spojrzeniami mężczyzn, za pulsującą muzyką i migoczącymi światłami sceny. Ray Levine stał kiedyś u progu wielkiej kariery w dziedzinie fotoreportażu, niestety życie dało mu wycisk i zawodowo spadł na samo dno: pracuje jako paparazzi do wynajęcia w agencji świadczącej usługi niedoszłym celebrytom. Swoje frustracje topi w alkoholu. Broome jest detektywem, któremu nie daje spokoju sprawa zagadkowego zniknięcia przykładnego ojca rodziny, Stewarta Greena. Sprawa sprzed lat, której nie udało mu się rozwiązać. Choć niedługo przechodzi na emeryturę, wciąż prowadzi śledztwo i regularnie raz w roku odwiedza rodzinę zaginionego.

Megan, Ray i Broome. Troje ludzi połączonych skrywanymi za fasadą codzienności sekretami, których istnienia nie podejrzewają nawet ich najbliżsi. Wiele lat temu w ich życiu wydarzyło się coś, co teraz może je ostatecznie zrujnować. Kolejne tajemnicze zaginięcie mężczyzny w święto Mardi Gras, dokładnie w siedemnastą rocznicę zniknięcia Greena, doprowadzi do ujawnienia łańcucha zbrodni, których nikt dotąd ze sobą nie powiązał...

Informacje dodatkowe o Zostań przy mnie. Audiobook:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7885-402-9
Czas trwania:11 godz.42 min min.
Czyta: Krzysztof Globisz

Kup książkę Zostań przy mnie. Audiobook

Zostań przy mnie. Audiobook - opinie o książce

Miałam okazję sięgnąć po kolejną ciekawą powieść Harlana Cobena. Jak to bywa u tego autora, akcja toczy się szybko i nawet nie wiadomo kiedy, a już finał. Coben oszczędza nam długich i męczących opisów, za to lubuje się w krótkich i celnych dialogach. Do mnie to przemawia, przy dłużących się opisach szybko się nudzę.

Główna bohaterka, Megan Pierce ma to wszystko, o czym może sobie marzyć kobieta. Wspaniałego i kochającego męża, wykonującego prestiżowy zawód – prawnika, piękny dom i wspaniałe dzieci. Ale ma coś więcej … Ciągnącą się za nią tajemnicę sprzed lat. Tajemnicę, o której nawet nie wie jej mąż. A przeszłość dobija się do niej coraz głośniej i wydobywa skrywane tematy na wierzch. Jak długo będzie w stanie ukryć to, co dla niej jest bardzo trudne, bolesne i wstydliwe?

Na horyzoncie pojawia się jej znajomy sprzed lat, detektyw Broome. Za wszelką cenę chce skończyć śledztwo w sprawie zaginięcia sprzed kilkunastu lat. Ostatnią osobą, która widziała zaginionego Stewarta Greena była właśnie Megan. Czyżby ona go zabiła?

Kobieta spotyka się z Rayem Levinem, fotografem polującym na celebrytów, mężczyzną, z którym kiedyś była blisko związana. Jak jest jego wiedza na temat zaginięcia Greena? Tego próbuje się dowiedzieć Megan.

Co tak naprawdę łączy Megan, detektywa Brooma i Raya? Wspólna przeszłość? Wspólna tajemnica? Gdy dochodzi do zaginięcia kolejnego mężczyzna cała trójka bohaterów się uaktywnia. Każdy z nich na własną rękę stara się wyjaśnić tajemnicze wydarzenia sprzed lat. Do jakich dojdą ustaleń? Kto stoi za zniknięciem Greena i kolejnych mężczyzn? Czy mur panującej zmowy milczenia w końcu pęknie?

Na plan pierwszy autor wystawił postać Megan, dokładnie opisał jej zmagania z przeszłością, traumatyczne przeżycia i walkę o niepewną przyszłość. Duża dawka psychologii dodaje smaczku tej powieści. Ale trzeba przyznać, że ciekawie również wypadła kreacja policjanta. Jego upór, chęć dotarcia do prawdy i dar przewidywania całość fabuły spięły pełną klamrą. Intrygująco zapowiadał się wątek pary tajemniczych zabójców, szkoda, że ich rola szybko się skończyła. I w dość nieoczekiwanym momencie.

Muszę przyznać, że początek lektury był dość spokojny i nudny, czułam się, jak na spokojnym morzu, bez krzty wiatru. Ale jak się po chwili akcja rozkręciła, pojawiły się różne wątki, oczywiście połączone niewidzialną nicią, intrygujący bohaterowie, nie mogłam opanować emocji. Nie potrafiłam odłożyć powieści, dopóki finałowe zakończenie nie zagościło w moich skromnych progach. I jak to bywa u Cobena, sprawca zawsze jest w cieniu, prawie niewidoczny i nie rzucający się w oczy …

Mroczny klimat spowity aurą tajemniczości powinien was zniewolić i sprawić, aby Coben zaliczał się do grona waszych ulubieńców. U mnie na półce ma zarezerwowane pewne miejsce, które jest nienaruszalne. I wam też tego życzę …

Polecam, jedno jest pewne, czas spędzony z tą lekturą będzie mile wspominany, a chwile grozy jeszcze przez jakiś czas będą się błąkać po waszym domu ...

Co tak naprawdę wydarzyło się przed 17 laty? Kto był sprawcą, a kto padł ofiarą tamtej pamiętnej nocy? Co ukrywają Ci, którzy byli świadkami tych wydarzeń?

“Zostań przy mnie” to jedna z najmroczniejszych historii, jakie ostatnio czytałam. Coben jak nikt inny potrafi zagłębić się w zakamarki ludzkiego umysłu, przenosząc na strony książki refleksje, pragnienia i problemy, a  tym samym obdarzając swych bohaterów bardzo autentycznymi cechami. Dzięki temu mrok zdaje się wychylać z kolejnych rozdziałów, obezwładniać czytelnika, pogłębiać jego niepokój i działać na jego wyobraźnię.

Co ciekawsze, tym razem zło dobrze ukryło się za fasadą przyjemnego wyglądu i dobrego charakteru. Autor fantastycznie zachowuje pozory, przygotowując serię niespodzianek w najmniej oczekiwanej postaci. Śledząc rozwój akcji nie spodziewamy się, jak rzeczywiście rozwinie się ta historia i nie mamy pojęcia, który z bohaterów ma najwięcej do ukrycia. Coben świetnie się przygotował, nie pozostawiając nam miejsca na złudzenia czy domysły. Niecierpliwie zagłębiamy się w treść, by zrozumieć, co się wydarzyło i uświadomić sobie, że tak naprawdę wiemy bardzo niewiele.

Pisarz umiejętnie i bezkompromisowo wodzi nas za nos. Możemy próbować go zrozumieć, na własną rękę bawić się w detektywów amatorów i usiłować poskładać elementy tej układanki, ale nie jest to w żadnym razie prostym zadaniem. Przez cały czas towarzyszą nam sekrety i niedopowiedzenia, a prawda usiłująca wydostać się na światło dzienne nie jest tym, na co wygląda. Ciężko pozbyć się wrażenia, że to tylko cisza przed burzą, a misternie utkana sieć intryg posypie się nagle niczym domek z kart. Coben chowa w rękawie kolejne asy, wspaniale stopniuje napięcie i nie pozwala się nudzić aż do finału, który zaskakuje rozwiązaniem i wskazaniem sprawcy.

„Zostań przy mnie” to cudownie mroczna i niepokojąca przewrotna mieszanka pełna pasji, namiętności i sekretów. Autor wspaniale łączy bieżącą akcję z wydarzeniami z przeszłości, uświadamiając nam, że ludzie wcale się tak łatwo nie zmieniają, a ich tajemnice i półprawdy z czasem zawsze zostają ujawnione. Istotny dla tej historii okazał się wybór tematów, których połączenie nie tylko utrzymało moje zainteresowanie, ale również dało do myślenia i pogłębiło napięcie. Wspaniale bawiłam się przy tej historii, raz po raz przekonując się, że trzymam w rękach jedną z lepszych książek Cobena.

Mimo że uwielbiam tego autora, to szczerze muszę przyznać, że jego historie nie zawsze idealnie trafiają w mój gust. Tym razem jednak musiało być inaczej. „Zostań przy mnie” to wyjątkowa opowieść, dopracowana pod każdym względem. Wszystkie elementy pięknie zgrywają się w całość, która została przemyślana i dopracowana. Fabuła budzi silne emocje i nie pozwala na obojętność. Kreacje bohaterów nie budzą wątpliwości, a przyjazny i lekki styl autora tylko utwierdza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z mistrzem gatunku.

"Zostań przy mnie" jest lekturą, w której pewna sprawa łączy troje ludzi.
Megan Pierce jest kochającą żoną oraz matką dwójki dzieci. Można by powiedzieć, że ma wszystko czego można pragnąć od życia. Mąż jej jest prawnikiem, co zapewnia im spokojne życie w pięknym domu. Jednak kobieta tęskni za swoją rozrywkową przeszłością, dobrze skrywaną przed mężem, który nie ma pojęcia, że kilkanaście lat wcześniej życie jego żony było zupełnie inne od tego, o którym on wie. Jego żona była striptizerką.
Ray Levine to paparazzi, który robi zdjęcia niedoszłym celebrytom. Swoje zmartwienia topi w alkoholu. Mężczyzna nie może pozbierać się po pewnych wydarzeniach sprzed lat.
Broom jest detektywem, który od siedemnastu lat nie może rozwiązać sprawy związanej ze zniknięciem Stewarta Greena. Jest tuż przed emeryturą i ponownie znika kolejny mężczyzna. Czy tym razem uda się jemu rozwiązać sprawę? A może te dwa zniknięcia są ze sobą połączone?

Bohaterowie książki, to postacie, które mnie zainteresowały. Ani jedna z nich nie była nudna i wątek z każdą z nich dobrze się czytało. Pomimo błędów jakie popełniali w życiu można powiedzieć, że nie odpychają swą osobą, nie są odbierane negatywnie - oczywiście chodzi tu o troje głównych bohaterów, ponieważ pojawiają się również i tacy, którzy są bardzo źli, z którymi spotkać by się nie chciał nikt.

Thriller ten ma jeden - ale nie jedyny -  wielki plus, cały czas się coś w nim dzieje. Podczas czytania nie miałam takiej chwili, by coś mnie przynudzało. I to jest wielka zaleta, autor wie jak rozkręcić akcję. Do końca książki nie odgadłam o co chodzi. W sumie miałam pewien obraz i swoje wizje, ale okazały się błędne. Zupełnie coś innego się wydarzyło, niż to co miałam w swojej wyobraźni. Autor  zakończeniem mnie zaskoczył, nie zabrakło emocji.

Po przeczytaniu książki przychodzi do głowy taka myśl - ciekawe jak wielu ludzi żyje z tajemnicą swojej przeszłości. Ciekawe jak ciężko jest im funkcjonować z takim ciężarem, bo mniemam , że łatwe to nie jest. Tutaj bohaterka przez siedemnaście lat skrywała przed mężem, rodziną taką tajemnicę. Nie chcę jej oceniać, ponieważ nie byłam w takiej sytuacji, ale podejrzewam, że ulgą dla niej stało się wyjawienie prawdy.

Czy polecam ten thriller? Zdecydowanie tak. Myślę, że osoby, które mają nadmiar czasu nie odłożą tej lektury do chwili, aż nie skończą jej czytać.

Opinia pochodzi z mojego bloga biblioteczkamoni.blogspot.co.uk

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-12-31,
Swietny thriller, jak zwykle tajemnica goni tajemnicę, niespodziewane zwroty akcji. Jedna zbrodnia splata się z inna. Megan Pierce, Ray i Broome ukrywaja coś co mogło ich zrujnować, a wydarzylo się wiele lat temu. Niestety przeszlosc daje znac o sobie...
Ray Levine robi zdjęcia chłopcuna jego bar micwie. Teraz pracuje w firmie paparazi do wynajęcia, która świadczy usługi niedoszłym celebrytom. Właścicielem jest Fester. Ray ciągle przypomina sobie o obrazach krwi. Miał talent w dziedzinie fotoreportażu, ale spadł na samo dno. Kiedy wsiada do auta, ktoś próbuje zabrać mu aparat. Akurat tego dnia mija rocznica tragicznej nocy, 17 lat. W telewizji mówią, że zaginął Carlton Flynn. Ra przegląda zdjęcia, które zrobił w parku i dochodzi do pewnego wniosku. Megan Pirce ma męża Dave'a, dzieci Kalie i Jordana. Jednak tak naprawdę ma na imię Maygin. Ukrywa swe dawne życie, a była striptizerką i lubiła to. Pracowała jako Casie. Ktoś do niej dzwoni i spotyka się z dawną przyjaciółką Lorraine. Megan poszła do La Creme, swojej dawnej pracy, i ktoś ją tam zauważył. Widział ją również policjant. W tym barze widziano też dawno zaginionego Stewarta Greena. Tymczasem detektyw Broome odwiedza Sarah, której mąż zaginął . Ray przegląda zdjęcia i wspomina o Cassie. Kiedy idzie do parku, znajduje tam krew. Okazuje się, że 18 lutego zniknął Stewart i Casie. Megan odwiedza prawnika, który zna ją jako Cassie - Sutton. Ojciec Flynna wynajmuje dwoje ludzi, aby pomogli odnaleźć jego syna, ale stosują oni bardzo przekonujące metody. Okazuje się, że na posterunku jedne z policjantów jest przekupny. Cassie spotyka się z Brome i mówi mu o brutalności Stewarta. Brome dochodzi wraz ze swoją pratnerką do pewnego wniosku i wiedzą, kiedy znikają mężczyźni. A dalej to już nie zdradzę nic. No i Coben mnie nie zawiódł, świetny kryminał, a zabójca oczywiście zaskakujący. Gdy już myślimy, że mają mordercę, pojawia się punt zwrotny. Problematyka: - seryjny morderca, - życie w kłamstwie, - przeszłość nie umiera nigdy, - rodzina, - praca policji, - przekupstwo policjantów. Polecam na 100% i więcej.
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2016-06-30,
Wartka akcja, nieprzewidywalne rozstrzygnięcia. Dobry bohater okazuje się złym, a podejrzany niewinnym
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 w 2016, Audiobook,
hmmmmmm rozczarowanie, schemat opisany już wcześniej z drobnymi zmianami miałam nie raz ochotę wyłączyć książkę, słuchałam powoli, wyłączając często świadomość. na tle innych powieści autora średnio. niemniej są momenty intrygujące chwilami, nawet Globisz nie uratował tutaj jak dla mnie całości
Detektyw Broome od 17 lat zajmuje się sprawą zaginięcia przykładnego ojca i męża - Stewarta Greena - fana tańców egzotycznych ze skłonnością do nadużywania siły. Dokładnie po 17 latach w identycznych okolicznościach znika bez śladu kolejny mężczyzna, a detektyw trafia na schemat działań seryjnego mordercy, działającego na terenie Atlantic City od wielu lat. W sprawę zamieszany jest były fotoreporter, a obecnie paparazzi do wynajęcia - Ray oraz była tancerka z nocnego klubu (Cassie), aktualnie idealna pani domu (Megan). Ray, Megan i Green byli ze sobą silnie związani, a wydarzenia pamiętnej nocy odcisnęły piętno na ich życiu. Kiedyś Coben był moim ulubionym autorem - "Nie mów nikomu", "W głębi lasu", "Mistyfikacja" to moje ulubione pozycje. Obecnie rozczarowuje i brakuje mu tego charakterystycznego błysku. Kiedyś od Cobena nie mogłam się oderwać, czytając do późna w nocy, bo koniecznie chciałam poznać zakończenie. Teraz całość była niespójna, momentami nudna i nie potrafiłam wczuć się w czytaną historię.
I w tej powieści nierozwiązana zagadka z przeszłości wiąże się z teraźniejszością. 17 lat wcześniej zaginął przykładny mąż i ojciec rodziny Stewart Green. Tego samego dnia, czyli 18 II zniknął Carlton Flynn. Nad tą zagadką biedzi się detektyw Broome. To on przez 17 lat próbował rozwikłać, co się stało ze Stewartem, to on przez te lata odwiedzał żonę zaginionego i podtrzymywał ją na duchu, służył pomocą. W trakcie śledztwa okazuje się, że nie tylko ci dwaj mężczyźni zaginęli w tym czasie. Lista zaginionych mężczyzn zaczyna się wydłużać... Detektyw Broome z pomocą swej byłej żony policjantki wpada na trop, kiedy znikają mężczyźni, którzy często bywali w klubie La Creme. Tam pracuje od lat barmanka Lorraine, tam przed laty jako tancerka pracowała Cassie, obecnie Megan Pierce. Wówczas była prześladowana przez Greena. 18 lutego przed 17 laty zniknął Green, zniknęła też Cassie, zniknął też jej ówczesny chłopak, fotograf Ray Lewin, który widzi świat przez szkło obiektywu i który w swym zawodzie sięgnął dna. To on do Atlantic City wrócił wiele lat temu, a teraz po latach również Casie powraca na stare śmieci. W sekrecie przed mężem i dziećmi postanawia poznać prawdę o swej przeszłościach, o wydarzeniach owej pamiętnej nocy. Widocznie noszenie maski przez 17 lat stało się dla niej zbyt ciężkie, zbyt uciążliwe. Przecież ,,każdy ma jakąś przeszłość. Wszyscy mamy sekrety. Coś, o czym nie chcemy mówić innym". Sprawa zaginięć wielu mężczyzn jest coraz bardziej skomplikowana, lecz detektyw Broome ma swoją teorię. Stety niestety jego teoria ,,jest irytująca i pełna dziur, ale w trakcie wieloletniej pracy przekonał się, że prawda ma lepiej wyczuwalny zapach niż kłamstwa. Nie musiał jednak polegać wyłącznie na swojej intuicji". Detektyw próbuje połączyć ze sobą różne wątki, bo doszedł też wątek tragicznej śmierci adwokata Cassie Harrego Suttona. A policjant nie wie, iż istnieje para zabójców o sympatycznej nazwie Ken i Barbie. Fabuła staje się coraz bardziej zagmatwana, akcja przyspiesza i intryguje, co się naprawdę stało z mężczyznami. Gdzie zaginęli? Czy żyją, czy nie? Co się stało z nimi bądź z ich ciałami? Tego próbuje się dowiedzieć policja, Cassie i jeszcze kilka osób. Zagadka zostaje rozwiązana, ale jej finał mnie zaskoczył, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Harlan Coben ponownie zaskakuje czytelnika intrygą i pomysłem na fabułę, a całość przedstawia prostym stylem i zrozumiałym językiem. Daje do zrozumienia, że tajemnice z przeszłości wcześniej czy później ujrzą światło dzienne, że wyjdą na jaw, że nie ma zbrodni doskonałej.
Megan, Ray i Broome - przykładna żona i matka, podrzędny paparazzi i detektyw. Pozornie ta trójka nie powinna mieć ze sobą nic wspólnego, a jednak łączy ich sprawa tajemniczego zniknięcia mężczyzny przed siedemnastoma laty. Jak się okazuje, Megan i Ray mają bogatą przeszłość, która może pomóc w rozwiązaniu zagadki sprzed lat, która w pewien sposób łączy się ze sprawą ostatnio zaginionego Carltona. Sięgając po jeden z nowszych thrillerów Cobena, spodziewałam się, że utrzyma on poziom innych jego książek, które czytałam. Przykro mi to stwierdzić, ale trochę się zawiodłam. Chyba po raz pierwszy udało mi się rozwikłać zagadkę, i to w dodatku mniej więcej w 2/3 objętości książki, tak więc zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem. Choć intryga nie spełniła moich oczekiwań, to na szczęście autor nie stracił poczucia humoru, które świetnie wpasowało się w kilka scen. Na pochwałę z mojej strony zasługuje też kreacja kilku bohaterów, szczególnie mrożących krew w żyłach fanatycznych Barbie i Kena, a także psychologizm postaci. Ogółem książkę czytało mi się dobrze, aczkolwiek mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jeszcze lepsze kryminały autorstwa Harlana Cobena.
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2014-04-27,
Historia Megan, kobiety z bogatą przeszłością, Ray'a, kiedyś wziętego fotografa, obecnie paparazzi, Broom'a detektywa wydziału zabójstw. Ich losy splatają się za sprawą zniknięcia mężczyzny w święto Mardi Gras oraz sytuacji sprzed kilkunastu lat. Dobrze opowiedziana opowieść, sprawnie, z tempem.
Z amerykańskim pisarzem Harlanem Cobenem już od dosyć dawna miałam styczność, jak nie w pracy, to w domu mojego chłopaka. Jednak los dopiero teraz łaskawie się do mnie uśmiechnął i zaaranżował moje pierwsze spotkanie z dziełem tego niesamowitego pisarza. Kiedy dotarła do mnie książka „Zostań przy mnie” nie mogłam zbyt długo powstrzymać moich spragnionych dłoni i czym prędzej zabrałam się za lekturę. Jak myślicie, czy teraz moje niesforne rączki łakną zapoznania się z innymi dziełami Harlana Cobena? Oczywiście, jak to u mnie bywa, przed rozpoczęciem czytania nie miałam pojęcia ani o fabule, ani o bohaterach. Jakie było moje zdziwienie, iż jedną z postaci jest Ray Levine zajmujący się fotografią , a drugą natomiast była striptizerka Megan Pierce. Co takie połączyło tych dwojga i jaką rolę w tym wszystkim ma detektyw Broome, który lada chwila ma przejść na emeryturę? Dlaczego nie daje mu spokoju sprawa sprawa zagadkowego zniknięcia, uchodzącego za przykładnego męża i ojca, Stewarta Greena? I jaki związek ma z tym wszystkim tajemnicze zaginięcie mężczyzny w święto Mardi Gras, oprócz daty 18 lutego? Wracając do dwóch najważniejszych bohaterów „Zostań przy mnie”. Zapytacie, skąd moje zdumienie na słowa fotograf i striptizerka? Mój brat jest fotografem, więc ta profesja w jakimś stopniu jest mi bliska. To sprawiło, iż Ray od pierwszej chwili zdobył moją sympatię i zaufanie. Głęboko pragnęłam dowiedzieć się co było przyczyną jego zawodowego oraz życiowego upadku. W jaki sposób z prawdziwego mistrza fotoreportażu stał się nagle topiącym smutki w alkoholu paparazzo do wynajęcia? Natomiast striptizerka... Nigdy nie pochwalałam kobiet kręcących gołym tyłkiem przed jakimś niewyżytym facetem, ani oczywiście mężulków, którzy chodzą to takich klubów i zdradzają swoje żony. Dlatego zainteresowała mnie historia Megan i byłam ciekawa jak podchodzi do swojego byłego zawodu. Jednakże nie zaraziła mnie swoim tokiem myślenia i nadal nie rozumiem jak można robić coś takiego. Jak ja chcę się wyszaleć to wolę już ze swoim chłopakiem iść na jakąś imprezę i tam razem z nim potańczyć. Moje zdanie na ten temat raczej nigdy nie ulegnie zmianie. A już na pewno nie rozumiałam jak można tęsknić za taką przeszłością, kiedy ma się wszystko czego pragnie chyba każda kobieta. Kochający mąż, wspaniałe dzieci, dom z ogrodem i basenem. Mówiąc wprost - ucieleśnienie American Dream. Harlan Coben ma u mnie ogromnego plusa za stworzenie naprawdę intrygujących i oryginalnych postaci. Pomijając Megan i Raya, na wyróżnienie zasługuje także niezwykła para jaką tworzą Ken i Barbie. Jedyny błąd jaki autor popełnił to potraktowanie tej dwójki trochę po macoszemu. Ale do tego dochodzi jeszcze fascynująca, pełna zagadek i różnych zawiłości fabuła, która wszystko nadrabia. Napięta akcja, przerażające momenty, sytuacje sprawiające, iż włos jeży się na całym ciele. Nie jest to może tak straszne jak w „Mistery” Kinga, ale niektórych makabrycznych fragmentów w nocy wolałabym nie czytać. ;) Cieszę się, że wreszcie miałam okazje zapoznać się z dziełem Harlana Cobena. Książka„Zostań przy mnie” spodobała mi się na tyle, iż mam ochotę zapoznać się z kolejnymi książkami tego autora. Myślę, że każdy kto rozpocznie przygodę z Harlanem Cobenem od tej pozycji, nie zawiedzie się nawet przez moment. Wierzę, że także i fani amerykańskiego pisarza będą zachwyceni najnowszym jego dziełem. :) Osobiście gorąco polecam!
Klasyka kryminału. Cobena czytam namiętnie, a ta książka to kolejna doskonała pozycja.
Najnowsze dzieło mistrza gatunku może nie zachwyca, ale autor utrzymuje poziom. Jak zwykle u Cobena ciekawa intryga, tajemnica goni tajemnicę, wartka akcja, humorystyczne dialogi.
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2022-01-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Megan Pierce wlasnie planuje slub gdy dopada ja przeszlosc .Przed laty pracowala jako striptizerka w klubie .Miala klopoty z jednym z klentow. Facet zostal zamordowany a glowna podejzana stalaby sie ona .Megan uciakla ,zmienila tozsamosc i cale zycie. Po latach przeszlosc powrocila. Gdy ginie mlody chlopak detektyw Broom ktory prowadzil sledztwo zaginiecia jej klienta zaczyna dostrzegac podobienstwa miedzy tymi zaginieciami. W miare zaglebianai sie w sprawe wychodza na jaw nowe faktu i kilkanascie innych zaginiec .Kto zabija .Czytajac ksiazke caly czas ma sie wrazenie ,ze to kto jest zabujca jest oczywiste ale zaraz wyplywa nowy fakt i dalej  nie mamy pojecia o co chodzi. Ciagla zmiana akcji, nowe poszlaki i nowe sytuacje tworza nowe nie wiadome. Klamstwa,tajemnice i zabojstwa a do tego morderca okazuje sie ktos kogo bym o to nigdy  nie podejrzewala. Jedna z lepszych ksiazek jakie czytalam.

Megan wiedzie spokojne i ustatkowane życie. Ma piękny dom, kochającego męża oraz cudownie dorastające dzieci. Czego chcieć więcej?

Jednak w jej życiu istnieje pustka, której nic już nie wypełni. Ciągle myśli o tym co było kiedyś. Tęskni za tym beztroskim życiem

oraz pracą jako striptizerka. Nie wie jednak,że jej demony przyjdą do niej same i to one będą decydować o jej losie.

To co zdarzyło się kiedyś w niebywały sposób powtarza się po siedemnastu latach. Niezłomny detektyw, który przez te lata jej szukał znów

rozpocznie śledztwo, w którym kluczową rolę będzie miała Megan.

Sprawy potoczą się szybko lecz nie obejdą się bez ofiar. Megan jest w niebezpieczeństwie i dochodzi do wniosku,że chodzi tylko o nią. Czy

a rację? I czy uda jej się z tego wyjść bez szwanku?

Książki Cobena zaczęłam czytać dość niedawno. Jak narazie moje spotkania z tym autorem uważam za udane i mam nadzieję,że będzie

tak dalej. W książce "Zostań przy mnie" kluczową rolę odgrywają wydarzenia sprzed lat, które mają wiele wspólnego z tym co zaczyna się dziać

w teraźniejszości. Tajemnice i wartka akcja sprawiają,że chce się więcej i więcej. Autor w doskonały sposób przeprowadza

czytelnika w historię bohaterów oraz ich problemy codzienności. W pewnym momencie gdy już myślimy,że wiemy kto za tym wszystkim stoi nadchodzi

nagły zwrot akcji , który wyjaśnia wszystkie nasze wątpliwości.

Uwielbiam mroczne thrillery Harlana Cobena. ,,Zostań przy mnie" należy do tego gatunku. Jest strach i jest adrenalina. Znajdziecie tutaj mnóstwo różnych emocji. Powieść czytałam jednym tchem. Nie mogłam się od niej oderwać. Niesamowita książka. Koniecznie musicie ją przeczytać.
Główna bohaterka Megan na pozór prowadzi idealne życie. Ma męża, dzieci i dom. Powinna być szczęśliwa, ale coś ciągnie ją do życia, od którego uciekła. Ma dosyć monotonnego, spokojnego i nudnego życia. Pragnie adrenaliny i niebezpiecznych wrażeń.
Mamy również detektywa, który prowadzi sprawę zaginięcia mężczyzny sprzed 17 laty. Wpada na trop Megan. Czy ona ma coś z tym wspólnego?
Jest również sławny fotoreporter Ray Levine. Kiedyś był rozchwytywany. Teraz stoczył się na samo dno. Jest alkoholikiem. Dlaczego zapija smutki?
Kim jest zaginiony mężczyzna? Co tak naprawdę robiła Megan w swoim dawnym życiu? Czy jej mąż- znany prawnik wie o jej przeszłości? Czy nasz detektyw odkryje prawdę? Co się stanie, gdy zaginie kolejny mężczyzna? Czy obu zaginionych mężczyzn coś łączyło?
Książka ,,Zostań przy mnie" sprawia, że włosy jeżą się na głowie. Ta powieść bardzo mi się podobała.
Lubicie dobrą akcję, ciekawą oryginalną fabułę i trzech tajemniczych bohaterów - to zapraszam do przeczytania ,,Zostań przy mnie". Odkryjcie tajemniczą przeszłość Megan. Co się tam wydarzyło, że musiała zniknąć?
Już niedługo na Netflixie pojawi się serial na podstawie tej książki. Pamiętajcie jednak, że najpierw czytamy, a potem oglądamy.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-12-14, Ocena: 4, Przeczytałem,

TAJEMNICA SPRZED LAT

,,Zostań przy mnie" to kolejna powieść Cobena, która w ostatnim czasie doczekała się wznowienia w związku z jej ekranizacją. I to kolejna dobra powieść autora. Jak wszystkie jego inne, skrojona według tych samych sprawdzonych wzorców, ale dzięki temu spełniająca oczekiwania czytelników i miłośników prozy pisarza.

Nie zawsze idealne życie jest takim idealnym, jak się wydaje. Megan ma wszystko, piękny dom, rodzinę, zaplecze finansowe... A jednak czegoś jej brak. Brak jej przeszłości, gdy pracowała w roli striptizerki.

Ray nie ma tak dobrze, jak ona. Kiedyś mu się wiodło, świetnie sobie radził jako reporter, teraz pstryka tanie fotki i próbuje przetrwać. A bez znieczulania się alkoholem przetrwanie nie jest wcale takie łatwe...

Broome wręcz obsesyjnie stara się doprowadzić do końca sprawę sprzed niemal dwóch dekad. Bliski emerytury robi wszystko, by zakończyć śledztwo, bezskutecznie.

Wszystkich ich coś łączy. Tajemnica sprzed lat, która lepiej, by nigdy nie wyszła na światło dzienne. Ale przeszłości nie śpi i wkrótce daje o sobie znać kolejną zbrodnią, która może doprowadzić do jeszcze większych tragedii...

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2019-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Powieści Harlana Cobena można brać w ciemno.Bardzo dobra książka!

Nie mów nikomu
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Nie mów nikomu

Od śmierci Elizabeth z rąk seryjnego zabójcy minęło osiem lat, ale młody lekarz David Beck nie potrafi o niej zapomnieć. Niespodziewanie pocztą...

Odnaleziony
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Odnaleziony

Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem Bratankiem Myrona Bolitara Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć MORDERSTWO TAJEMNICA INTRYGI Minęło...